Technologie & IT

Jak pracuje się w iCea opinie pracowników

iCEA to firma zajmująca się pozycjonowaniem, grafiką, Google Ads, Google AdWords, Google Analytics, reklamą i marketingiem w Internecie. Posiada mnóstwo zadowolonych klientów i rozwija się w ekspresowym tempie. Najnowocześniejsze narzędzia, skuteczne przedsięwzięcia oraz udane kampanie – to wszystko cechuje iCEA. Profesjonalizm oraz najwyższa jakość świadczonych usług to znane przez środowisko internetowe zalety tej firmy. Dlatego też warto przedstawić ją z innej strony, z perspektywy pracowników. Jakie są ich opinie o pracy w iCEA? Oto odpowiedzi na nasze pytania.

Czym się zajmujesz w iCEA i jak rozpoczęła się Twoja kariera w tym miejscu?

Anna: Pracuję w dziale SEO. Naszym zadaniem jest dopasowanie strategii pozycjonowania stron internetowych naszych klientów. Najpierw dokonujemy dokładnej analizy obecnej sytuacji, szukamy słabych i mocnych stron. Następnie opracowujemy plan działania, aby jak najszybciej i najbardziej efektywnie poprawić pozycjonowanie danej witryny. Jestem tu od 2 lat, a zaczynałam od praktyk. Już od pierwszych dni otrzymywałam poważne zadania, miałam ogromne wsparcie pracowników. Dzięki temu bardzo szybko nauczyłam się wielu rzeczy, szkoliłam się u ekspertów. Po ukończonych praktykach otrzymałam propozycję pracy i bardzo się cieszę, że z niej skorzystałam.

Kasia: Jestem pracownikiem biurowym. Zanim przyszłam do iCEA miałam już doświadczenie w wykonywaniu takich obowiązków. Spodobała mi się polityka tej firmy, dlatego postanowiłam ubiegać się o to stanowisko. Bardzo szybko się tu odnalazłam. Teraz również uczę innych i bardzo to lubię.

Karol: Zajmuję się handlem. Rozmawiam z potencjalnymi klientami, doradzam im i pokazuję nasze możliwości. Dużo rozmawiam i poznaję ciekawych ludzi. Moją pracę w iCEA zacząłem w momencie, gdy szukałem miejsca dla siebie, idealnej pracy dla mnie. Nie do końca wiedziałem, czym chcę się zajmować. Zawsze lubiłem kontakt z ludźmi, rozmowy i negocjacje. Tutaj odbyłem szkolenie i bardzo szybko okazało się, że tego szukałem i to właśnie w handlu jestem dobry.

Rafał: Moim zadaniem jest tworzenie grafik, efektów wizualnych, obróbka zdjęć. Czyli robię wszystko to, co jest związane z grafiką. Trafiłem tu od razu po studiach, szukałem pierwszej pracy. Na koncie miałem kilka autorskich projektów.

Alicja: Jestem specjalistą WordPress, tworzę strony internetowe. Przeprowadziłam się do Poznania z innego miasta i szukałam pracy w swoim zawodzie. Znalazłam ją w iCEA.

Czym charakteryzuje się praca w Twoim zespole?

Anna: Jesteśmy zgraną drużyną, ponieważ mamy wspólny cel. Zależy nam na tym, aby klient był usatysfakcjonowany wynikami naszej pracy. Dlatego pomagamy sobie, doradzamy i codziennie uczymy się czegoś nowego. To bardzo ciekawa praca, ponieważ można stale się rozwijać. W dziale SEO trzeba być ciągle na bieżąco, a różnorodność przypadków jest tak duża, że nigdy się nie nudzę.

Kasia: Zajmujemy się wszystkimi kwestiami związanymi z obiegiem dokumentów i ich poprawnością, a także wykonujemy różnorodne prace biurowe. Dbamy o archiwizacje i odpowiednie rozmieszczenie dokumentacji. Dzięki nam wszystko ma swoje miejsce i nie ma bałaganu w papierach.

Karol: Najważniejszy jest kontakt z klientem. Trzeba też znać ofertę firmy, wiedzieć, czym zajmują się konkretne działy. Jednak wszystkiego można się nauczyć. Na moim stanowisku najważniejsza jest otwartość i komunikatywność, reszta przychodzi z czasem.

Rafał: Jesteśmy kreatywni. Sprawiamy, że pomysły nasze i klientów stają się rzeczywistością. Jest to bardzo ciekawa praca, dla osób, które lubią pracować samodzielnie. Jednak wiele rzeczy omawiamy między sobą i chętnie dzielimy się pomysłami.

Alicja: Każdy wie, co ma robić. Rozdzielamy między sobą konkretne projekty i tworzymy strony internetowe oraz blogi dla naszych klientów.

 

Rynek w Poznaniu.

Jaki jest największy plus pracy w iCEA?

Anna: Jest wiele zalet. Należą do nich wysokie zarobki. Dużym plusem jest to, że premie są uzależnione od zaangażowania i wyników, co daje dodatkową motywację do działania. Panuje u nas bardzo pozytywna atmosfera. Wszyscy zajmują się tym, co lubią robić i w czym czują się najlepiej. To sprawia, że praca nie jest dla nas przykrym obowiązkiem. Stanowi codzienne wyzwania, które cieszą i napędzają do działania.

Kasia: Wzajemna życzliwość. Wszyscy darzą się szacunkiem i każdy pracownik może zawsze liczyć na pomoc i wsparcie przełożonych. Jesteśmy traktowani jak ludzie, którzy mają swoje życie, uczucia i problemy, a nie jak maszyny.

Karol: Idealna praca to taka, do której idzie się z uśmiechem. I tak jest w moim przypadku. Zawsze cieszą mnie kolejne spotkania z klientami, rozmowy i rozpoczęte negocjacje. Jestem doceniany za to, co robię i otrzymuję za to dobre pieniądze.

Rafał: Największym plusem jest to, że można awansować. I to nawet w krótkim czasie, czego jestem przykładem. Jeśli pracuje się na efekty, a nie na ilość, to w iCEA zawsze zostanie się wynagrodzonym. W formie pochwały, premii, awansu, wartościowego szkolenia. Pracując tu, nie stoi się w miejscu. Ma się poczucie ciągłego rozwoju.

Alicja: Zawsze wiem, że mogę polegać na ludziach, z którymi pracuję. Jeśli nie mogę sobie z czymś poradzić (a zdarzało się to często, kiedy tu zaczynałam), to wystarczy, że poproszę o pomoc i nikt mnie nie wyśmieje, tylko przekaże wiedzę.

Komu polecisz pracę w swoim dziale?

Anna: Każdemu, kto chce zostać ekspertem SEO. U nas można nauczyć się bardzo dużo. Wciąż się szkolimy i zdobywamy najaktualniejszą wiedzę. Wystarczy znać CSS i HTML.

Kasia: Osobom, które lubią biurokrację i pracę z dokumentami. Niech nikogo nie odpycha brak doświadczenia – uczymy wszystkiego od podstaw.

Karol: Handlowiec nie może bać się rozmawiać z klientami. iCEA przydadzą się osoby, które wyróżnia charyzma, chęć nauki i rozmowność. Zachęcam każdego, nawet osoby bez doświadczenia do zajrzenia na https://www.grupa-icea.pl i dowiedzenia się czegoś więcej o firmie.

Rafał: Ludziom, których pasją jest grafika i mają głowę pełną pomysłów. Umiejętności się szkoli, ale pasja po prostu jest w człowieku. Jeśli ktoś to lubi, na pewno odnajdzie się w naszej firmie.

Alicja: Ta praca będzie ciekawa dla osób, które znają i lubią WordPressa. Ci, którzy dopiero chcą go poznać, mogą zacząć od praktyk, bądź stażu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 5 =