Nasze założenia

Świat jest szerokim i niezwykle ciekawym miejscem, wartym badania, a za każdym razem, gdy pojawia się nowa, interesująca nas kwestia, chcemy zbadać ją na wielu poziomach. Telewizja czy wielkie serwisy internetowe nie umożliwiają nam tego, ponieważ mimo że przekazują one pewną wiedzę, jest ona często podana w takiej formie, iż trudno się do niej ustosunkować, a kontakt z autorami programów czy artykułów jest mocno utrudniony.

Serwis Chęć Poznania Świata powstał jako odpowiedź na ludzki głód wiedzy, który towarzyszy nam przecież od zarania dziejów. Dziś „na topie” znajduje się wiele tematów, które wymagają poruszenia albo ze względu na to, iż są istotne dla nas wszystkich albo po prostu dlatego, że wielu z nas się nimi interesuje. Nasza strona internetowa zapewnia dostęp do wiedzy z różnych dziedzin i każda osoba znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz samego przekazywania tej wiedzy, chcemy jednak również umożliwić naszym czytelnikom kontakt z nami i usprawnić go tak, by możliwa była wymiana myśli oraz – w razie potrzeby – dodatkowe pytania.

Tworząc portal dla ludzi, zachęcamy również do współpracy wszystkich zainteresowanych prezentowaną przez nas tematyką. Ze wsparciem czytelników, strona z pewnością będzie rozwijać się prężniej i szybciej.