W jaki sposób powstają korty tenisowe?

Korty tenisowe są miejscem, na którym odbywa się gra w tenisa. Sport ten cieszy się ogromną popularnością i zdobywa coraz to nowych fanów. Budowa kortu jest zadaniem bardzo wymagającym, dlatego musi zostać on wykonany przez doświadczonych profesjonalistów.

Budowa kortów tenisowych krok po kroku

Pierwszym etapem budowy jest wybranie terenu, na którym zostanie on zlokalizowany. Standardowy kort ma wymiary wynoszące 34,80 m na 17,10 m. Najlepiej, aby był on ustawiony w orientacji północno-południowej, aby gracze mieli komfortowe warunki do gry. Dzięki temu żadnemu z nich słońce nie będzie świeciło bezpośrednio w oczy.

Bardzo ważne znaczenie ma także nawierzchnia, jaka została zastosowana na danym korcie. Istnieje kilka rodzajów powierzchni, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również parametrami. Wpływają one na szybkość piłki, przyczepność oraz amortyzację, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia graczy, gdyż pozwalają uniknąć groźnych kontuzji.

Korty tenisowe pokryte mogą być mączką ceglaną, akrylem, wykładziną tenisową lub sztuczną trawą. Wybór konkretnego rodzaju nawierzchni zależy przede wszystkim o tego, czy będzie to kort kryty czy odkryty. Ważne jest także to, jak mocno będzie on eksploatowany. Inna nawierzchnia sprawdzi się bowiem w przypadku kortu komercyjnego, z którego codziennie korzysta wiele osób, a inna na korcie prywatnym.

Jedną z profesjonalnych firm zajmujących się budową kortów tenisowych znaleźć można na stronie http://www.robtenis.com.pl/o-firmie/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − pięć =