Czym kierować się przy wyborze soczewek kontaktowych?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym kierować się przy wyborze soczewek kontaktowych?

Istnieje kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze soczewek kontaktowych. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę:

Recepta i wizyta u okulisty

Jest to najważniejszy czynnik przy wyborze soczewek kontaktowych. Twój okulista wybierze odpowiedni rodzaj soczewek do korekcji wzroku na podstawie Twojej recepty, więc jest to coś, co powinieneś wziąć pod uwagę wybierając soczewki dla siebie. Jeśli nie jesteś pewien, jaki typ soczewek nabyć, poproś swojego okulistę o radę i zalecenia. Jeżeli nie masz swojego okulisty wtedy warto zainteresować się ofertą z takich stron jak https://medaroptyk.pl/soczewki-kontaktowe/, gdzie profesjonalni okuliści przeprowadzą na Tobie badania wzroku i dobiorą do Ciebie odpowiednie soczewki kontaktowe.

Marka i styl soczewek

Istnieje wiele różnych marek i stylów kontaktów dostępnych, więc ważne jest, aby wiedzieć, które z nich działają najlepiej z twoim wzrokiem i stylem życia. Na przykład, jeśli jesteś sportowcem lub lubisz często przebywać na świeżym powietrzu lub na słońcu, możesz wybrać soczewki jednodniowe lub barwione kontakty, które chronią przed promieniami UV. Z drugiej strony, jeśli masz wrażliwe oczy lub łatwo rozwijać suchość lub dyskomfort po noszeniu kontaktów przez dłuższy czas, to miękkie kontakty do noszenia w ciągu dnia mogą być lepszym wyborem dla Ciebie.

Materiał, z którego wykonane są soczewki kontaktowe. Istnieją dwa główne rodzaje materiałów używanych do produkcji soczewek kontaktowych:

Plastik 

Plastikowe soczewki kontaktowe są wykonane ze sztywnego plastiku i są zazwyczaj przepisywane osobom, które mają problemy z widzeniem, które nie są związane z suchością oczu lub innymi schorzeniami oczu. Są one dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach i są często używane w celach kosmetycznych, takich jak zakrycie leniwego oka, sprawienie, że oczy wydają się większe niż są w rzeczywistości, lub całkowita zmiana ich koloru.

Silikonowo-hydrożelowe

Soczewki kontaktowe wykonane są z połączenia silikonu i wody, dzięki czemu są miękkie i elastyczne. Mogą być stosowane zarówno w celach medycznych, jak i kosmetycznych, takich jak korekcja problemów z widzeniem czy zmiana koloru oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem mieszkania – jak wynająć, by nie stracić?
Wynajem mieszkania – jak wynająć, by nie stracić?
Wynajem mieszkania to nie to samo, co zakup domu. Różnice między nimi stanowią zarówno zalety, jak i wady. Jak więc […]
Na czym polega serwis wózków widłowych?
Na czym polega serwis wózków widłowych?
Serwis wózków widłowych polega na kontroli, naprawie i konserwacji wózków widłowych. Obejmuje to smarowanie części, wymianę opon i dokonywanie napraw, […]
Wymiana świecy żarowej – czy można to zrobić samemu?
Wymiana świecy żarowej – czy można to zrobić samemu?
Wymiana świecy żarowej może być trudna, frustrująca i czasochłonna. Jeśli jednak uważać, aby nie dokręcić zbyt mocno, to przy użyciu […]
Ostatnie wpisy