Świeże produkty to priorytet w sklepie spożywczym. Ale ile razy zdarzyło Ci się przejść wzdłuż alei z produktami, tylko po to, by stwierdzić, że owoce i warzywa są zwiędnięte, zbrązowiałe lub nawet zgniłe?
To niefortunna rzeczywistość dzisiejszych sklepów spożywczych. Żywność może być pozostawiona w stanie nieschłodzonym przez kilka dni lub nawet tygodni, zanim zostanie sprzedana. Z tego powodu często jesteśmy zmuszeni do dokonywania wyborów pomiędzy kupowaniem tańszych produktów a płaceniem więcej za świeższe.
Ale dlaczego rotacja zapasów jest tak ważna? Dlaczego sprzedawcy nie mogą po prostu kupować mniej żywności i zaoszczędzić pieniądze? W rzeczywistości mogą, ale nie powinni. Oto dlaczego:
Świeżość ma znaczenie. Kiedy żywność się psuje, uwalnia do powietrza toksyny, które są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Ale kiedy żywność jest świeża, nie ma żadnych złych skutków ubocznych – tylko niesamowity smak!
Produkty są dłużej przechowywane w sklepach, jeśli nie leżały na półkach przez długi czas z powodu nadmiaru lub niedoboru zapasów. Oznacza to, że otrzymasz żywność lepszej jakości w niższych cenach! Choćby dbając o regularne i częste dostawy warzyw i owoców, korzystając np. z usług podanej firmy https://hurtowniaradomiaki.pl/.
Zarządzanie zapasami jest kluczem do prowadzenia udanego biznesu. Jeśli nie masz wystarczająco dużo zapasów, zabraknie tego, czego chcą klienci i stracisz sprzedaż. Jeśli masz zbyt wiele zapasów, to pójdą one na marne, jeśli nikt nie kupi ich na czas. Dlatego detaliści potrzebują metod szacowania, ile produktów kupić i jak długo te produkty będą trwać na swoich półkach, zanim się zepsuje.