Jak ćwiczyć kręgosłup?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak ćwiczyć kręgosłup?

W czasach, gdy większość z nas prowadzi siedzący tryb życia- przed komputerem, przy biurku, poruszając się komunikacją miejską czy samochodem, narażeni jesteśmy na liczne choroby, chroniczny ból stawów czy kręgosłupa. Po całym dniu pracy niezmiernie ważne jest, by znaleźć czas na aktywność fizyczną, która uchroni nas przed niechcianymi, negatywnymi dla naszego zdrowia skutkami. Istnieje wiele form aktywności fizycznej, która może pomóc w zachowaniu zdrowego ciała a jednocześnie dzięki którym będziemy mogli oczyścić umysł i spojrzeć na liczne problemy z innej perspektywy.

Ćwiczenia, które pomogą zachować zdrowie na dłużej

W pierwszej kolejności warto zadbać o kręgosłup, który jest najbardziej narażony na uszkodzenia ze względu na brak podpory w postaci mięśni oraz skurczy, które pojawiają się poprzez siedzący tryb życia. Jednymi z najbardziej popularnych i przynoszących efekty ćwiczeń są:

Koci grzbiet – ustawiamy się w pozycji klęku podpartego, dłonie opieramy o podłogę a kolana i stopy ustawione są na szerokość bioder. Następnie wyciągamy jak najmocniej plecy w górę, przyciągając brodę do klatki piersiowej. Trzymamy około trzech sekund i wracamy do pozycji wyjściowej.

Pół-kołyska – jest to ćwiczenie, w którym dobrze sprawdzi się materac do ćwiczeń, dobrze się w niego zaopatrzyć w sklepie z artykułami do rehabilitacji, na przykład na https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/wyroby-medyczne/materace-do-cwiczen/. Dzięki materacowi zdecydowanie wygodniej będzie nam leżeć na brzuchu, a wykonywanie ćwiczeń będzie zdecydowanie bardziej komfortowe. Po rozłożeniu materaca, połóż się na brzuchu. Dłonie spleć pod brodą i unieś klatkę piersiową do góry, wytrzymaj 3 sekundy i opuść brodę do podłogi. Wykonaj od 5-15 powtórzeń.

Pies z głową w dole – jest to ćwiczenie zaczerpnięte z jogi, idealnie sprawdza się do rozciągania nie tylko pleców, ale także nóg oraz rąk. Podeprzyj się rękoma o matę, nogi trzymaj odrobinę szerzej od szerokości bioder. Następnie unieś pośladki ku górze, w taki sposób jakby miały one dosięgnąć sufitu. Wytrzymaj w pozycji od 5-10 sekund a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysłowy wystrój domu, który zapewni komfort domownikom, jak i gościom
Pomysłowy wystrój domu, który zapewni komfort domownikom, jak i gościom
Przytulna, gustownie urządzona przestrzeń mieszkalna zawsze wzbudza pozytywne emocje, zachęcając domowników i gości do spędzania  przyjemnych chwil w tak zaaranżowanych […]
Na czym polega cięcie laserem
Na czym polega cięcie laserem
Cięcie laserem to jedna z najpopularniejszych obecnie metod na obróbkę różnego rodzaju materiałów, a zwłaszcza metali. Sposób ten wykorzystywany jest […]
Czy da się wyleczyć bezdech senny?
Czy da się wyleczyć bezdech senny?
Bezdech senny to dosyć powszechna dolegliwość, która w znacznym stopniu wpływa na obniżenie jakości życia. Chory cierpi bowiem z powodu […]
Ostatnie wpisy