Technologie & IT

Jak często ładować akumulator w pojazdach dla dzieci?

Pojazdy dla dzieci mogą sprawić im ogromną radość. Dziś w sklepach dostępna jest ogromna liczba różnych samochodzików, które są zabawkami zdalnie sterowanymi, albo też dziecko może do nich wsiąść i poprowadzić je samodzielnie. Pewna część napędzana jest za pomocą pedałów, jednak największą popularność mają samochodziki elektryczne. Jak więc dbać w nich o akumulatory, tak by posłużyły jak najdłużej.

Odpowiedni poziom naładowania

Przede wszystkim nie można dopuścić do tego, by bateria rozładowała się do zera. Niezależnie od typu akumulatora i technologii, w jakiej został wykonany, pełne wyładowanie zawsze szkodzi. Dlatego gdy wskaźnik baterii zbliża się do minimum, lub też silnik elektryczny zaczyna słabnąć, należy podłączyć baterię do ładowania. W akumulatorach do zabawek zazwyczaj zamontowany jest układ monitorujący, który odcina dopływ prądu w przypadku głębokiego rozładowania. Dlatego jeżeli do takiego by doszło, naładujmy baterię do pełna, zanim znów umieścimy ją w zabawce.

Co w razie uszkodzenia?

Jeżeli akumulator zostałby uszkodzony, najczęściej objawia się to brakiem mocy, albo bardzo szybkim rozładowywaniem się. W takiej sytuacji niewiele można już poradzić, trzeba zakupić nowy w sklepie z akumulatorami. Pamiętajmy, żeby wybrać wersję o dokładnie takich samych parametrach. Czasami jest możliwość umieszczenia w zabawce nieco większej baterii, dzięki czemu pełne ładowanie będzie wystarczało na dłużej. Trzeba jednak sprawdzić, czy producent umożliwia wykonanie takiej podmiany.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − piętnaście =