Jak przygotować dziecko na casting do szkoły musicalowej?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przygotować dziecko na casting do szkoły musicalowej?

O ile przygotowanie do występu lub castingu malucha opiera się przede wszystkim na uspokojeniu go, dbaniu o komfort psychiczny i daniu mu poczucia bezpieczeństwa, o tyle w przypadku starszych dzieci sprawa jest wbrew pozorom dużo bardziej skomplikowana. Nastolatki podchodzą do takich spraw śmiertelnie poważnie i każda porażka, to dla nich cios. Są też bardzo emocjonalne, nawet jeżeli tego nie okazują i na co dzień przechodzą bunt w swojej opryskliwej i nieprzyjemnej formie. Dlatego należy do nich podejść zupełnie inaczej, żeby poczuły się komfortowo.

Jak pomóc nastolatkowi?

Casting do szkoły musicalowej to poważna sprawa i nie należy tego w żaden sposób bagatelizować. Chociaż dziecko z pewnością może panikować, to nie śmiejmy się z tego i podejdźmy do jego problemów w sposób poważny. Dzięki temu młody człowiek poczuje, że ma w rodzicu oparcie oraz, że jego plany i marzenia są dla niego równie ważne. Nie wymagaj też od dziecka, by poszło na casting wystrojone jak na bal. Ma się przede wszystkim czuć swobodnie.

Nastolatek, który chce rozwijać swoje talenty, rzadko jest pewien swoich umiejętności, nawet jeżeli wydaje się nam, że jest inaczej. Casting dla młodzieży Warszawa czy inne duże miasto, to dla niego bardzo poważna sprawa i w jego odczuciu może zaważyć na całym jego przyszłym życiu. Może przez to już dużo wcześniej być nerwowy. Nie pobłażaj mu całkowicie, ale weźmy poprawkę na to, że prawdopodobnie zjadają go nerwy oraz trema. Wyrozumiałość jest bardzo ważna. Dobrze, jeżeli także pokażesz, że interesujesz się jego problemem i np. zaproponujesz, że razem warto poszukać jakichś warsztatów, które mogłyby mu pomóc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyposażenie, które zwiększy funkcjonalność naszego domu
Wyposażenie, które zwiększy funkcjonalność naszego domu
Producenci mebli proponują mnóstwo oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki tak zróżnicowanemu asortymentowi można się szybko przekonać, że w efektownym stylu może […]
Zabezpieczenie drzwi przed włamaniem za pomocą dedykowanego zamka
Zabezpieczenie drzwi przed włamaniem za pomocą dedykowanego zamka
Nikt z nas nie życzy sobie, aby ktoś wdarł się do jego mieszkania czy domu, a następnie powynosił stamtąd cenne […]
Naklejki na ścianę – sposób na personalizację przestrzeni i dodanie jej charakteru
Naklejki na ścianę – sposób na personalizację przestrzeni i dodanie jej charakteru
Naklejki na ścianę są świetnym elementem dekoracyjnym, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Gdy tylko pojawiły się na rynku, od […]
Ostatnie wpisy