Jak utrzymać czystą wodę w basenie?
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak utrzymać czystą wodę w basenie?

Czysta woda w basenie

Marzeniem wielu właścicieli prywatnych posesji jest posiadanie własnego basenu. Każdy posiadacz ogrodowego zbiornika spotyka się w pewnym momencie z problemem utrzymania odpowiedniej jakości wody, która będzie bezpieczna do użytkowania. Ten kluczowy składnik wymaga naszej ciągłej uwagi, jeżeli mamy ochotę cieszyć się odświeżającą ochłodą w upalne dni w zaciszu domowego podwórka. Jakie kroki należy podjąć, aby utrzymać basen ogrodowy w odpowiedniej czystości?

Pompa to podstawa

Utrzymanie czystej wody w basenie wydaje się być niemożliwe bez zakupu odpowiedniej pompy. Najczęściej wybór pada na pompy filtrujące. We wnętrzu takiego urządzenia znajduje się filtr, którego zadanie polega na wyłapywaniu większości niewielkich zanieczyszczeń. Według zaleceń producentów należy je wymieniać średnio co dwa tygodnie. Pamiętać przy tym należy o zakupie filtrów, które są przeznaczone do określonego modelu pompy. Na przykład do królujących na rynku pomp filtrujących firmy Intex odpowiednim wyborem będzie wyłącznie filtr basenowy Intex.

Alternatywnym wyborem na oczyszczanie wody jest zakup pompy piaskowej. Są one o wiele wydajniejsze od pomp filtrujących, pozwalają na usunięcie większości zanieczyszczeń. Dodatkowym atutem jest fakt, iż filtr w tego typu urządzeniach wymienia się stosunkowo rzadko, tj. raz na 3 lata. Pompy piaskowe do basenów są droższe niż filtrujące, jednak koszty rozłożone w czasie przemawiają za zakupem właśnie tego urządzenia.

Oczyszczenie nie wystarczy

Po oczyszczeniu wody, konieczne jest jeszcze jej uzdatnienie. W tym celu najczęściej wykorzystywany jest chlor, który oprócz skuteczności, charakteryzuje się też ekonomicznością. Jego działanie polega na ograniczaniu działalności pierwiastków, które odpowiadają za brzydki zapach i kolor wody. Dzięki temu nabiera ona pięknego, błękitnego koloru i staje się klarowna. Alternatywą może być zakup generatora chloru, który tworzony jest ze wsypanej do zbiornika soli kuchennej. Niektórzy decydują się również na kupno urządzenia do ozonowania wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Schorzenia, które może wykryć echo serca
Schorzenia, które może wykryć echo serca
Echo serca (inaczej echokardiografia lub USG) to popularne badanie, którego celem jest zobrazowanie struktur anatomicznych mięśnia sercowego i prawidłowości jego […]
Co należy nabyć przy zakładaniu swojej firmy?
Co należy nabyć przy zakładaniu swojej firmy?
Rozpoczynając działalność gospodarczą, ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i sprzęt, które pomogą Ci odnieść sukces. Niezależnie od […]
Pokrowce czy etui – co wybrać?
Pokrowce czy etui – co wybrać?
Nowy smartfon to spory koszt. Nie ma się co temu dziwić, w końcu producenci co kilka miesięcy zaskakują nas jakąś […]
Ostatnie wpisy