Dom i wnętrze

Jaki sprzęt przeciwpożarowy kupić do domu?

Pożar nie jest czymś, o czym chcielibyśmy myśleć, kiedy urządzamy i wyposażamy nasze mieszkanie, ale nie zmienia to faktu, że żywioł nie wybiera i może przydarzyć się każdemu, w każdym gospodarstwie domowym. Z tego powodu warto zabezpieczyć się zawczasu w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli opanować pożar, zanim rozprzestrzeni się na cały dom, i ocalić nasz dobytek. Jednak gaśnic na rynku mamy kilka rodzajów, więc jaki powinniśmy wybrać, żeby najlepiej sprawdził się w prywatnych pokojach? Jest kilka opcji do wyboru.

Jak uchronić się przed pożarem?

Gaśnica do domu to bardzo ważny wybór, gdyż niektóre mogą narobić więcej szkód, niż pożytku. Najlepiej powinna sprawdzić się wodna mgłowa, która doskonale radzi sobie z pożarami typu F, czyli tymi od gorących tłuszczy i olejów, ale nada się również do gaszenia ludzi, którym płonie odzież, albo do stłamszenia ognia na dokumentach, pamiątkach rodzinnych i urządzeniach, gdyż jej środek gaśniczy nie zostawia żadnych śladów. Warto też wyposażyć się w podręczną gaśnicę kuchenną, po którą możemy sięgnąć w nagłej sytuacji.

Do gaszenia pożarów na zewnątrz nada się agregat proszkowy. Jest to gaśnica o większej pojemności, na kółkach, która poradzi sobie z większością pożarów, jakie mogą nas spotkać. Jednak lepiej nie używać jej w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż nie jest biodegradowalna i bardzo ciężko usunąć później ślady po gaszeniu. Bardzo często kończy się to tak, że wszystko pokryte tym środkiem gaśniczym nadaje się do wyrzucenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =