Medycyna

Jakie działania oferują kliniki leczenia słuchu

Klinik leczenia słuchu jest w Polsce coraz więcej. Warto skorzystać z ich usług jeśli chcemy poprawić swój tak ważny dla nas zmysł lub też staramy się go odzyskać. Czy w klinikach możemy skorzystać z usług lekarzy i co dokładnie oferują takie kliniki?

Nie tylko lekarz audiolog do dyspozycji

Audiolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem oraz diagnozą wszelkich zaburzeń słuchu. Taki specjalista jest niezbędny w klinikach leczenia słuchu. Niedosłuch bywa problemem wrodzonym, coraz częściej wykrywanym już u noworodków, dzięki programowi badań przesiewowych. Jednak niejednokrotnie nie tylko audiolog będzie przeprowadzał wszystkie badania diagnostyczne. Aby świadczyć najlepszą możliwą opiekę nad pacjentem, musi on współpracować z innymi specjalistami takimi jak terapeuci słyszenia, audiofonolodzy czy logopedzi. Pomagają oni dobrać aparat słuchowy czy też przeprowadzić rehabilitację mowy. 

Protetyk słuchu z kolei zajmie się wytworzeniem odpowiedniego aparatu słuchowego. Istnieje wiele miejscowości, w których można indywidualnie umówić się wyłącznie do specjalisty, o czym świadczą przykłady licznych usług protetyk słuchu Warszawa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × cztery =