Klimatyzacja – z jakich elementów się składa?
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja – z jakich elementów się składa?

Klimatyzacja jest jednym z najważniejszych systemów w Twoim domu. Może być wykorzystywana jako system chłodzenia lub system ogrzewania, który utrzymuje ciepło w domu w miesiącach zimowych. Może być również wykorzystywana do pomocy w utrzymaniu chłodu w domu w miesiącach letnich poprzez usuwanie nadmiaru wilgoci z powietrza.

Klimatyzatory działają poprzez pobieranie powietrza z zewnątrz, a następnie sprężanie go tak, aby mogło przejść przez wężownicę parownika. Wężownica jest wypełniona czynnikiem chłodniczym (takim jak freon), który pochłania ciepło z wnętrza domu, powodując jego odparowanie do postaci gazu. Gaz ten jest następnie sprężany i przesyłany z powrotem do domu przez przewody. Gaz przechodzi następnie przez zawór rozprężny, gdzie się ochładza i skrapla z powrotem do postaci ciekłej przed powrotem do sprężarki, aby zacząć wszystko od nowa!

Oto kilka jego najczęściej spotykanych elementów:

Skraplacz

Skraplacz znajduje się zazwyczaj na zewnątrz Twojego domu, na dachu lub na poddaszu. Jest on odpowiedzialny za usuwanie ciepła z powietrza wewnątrz budynku za pomocą wentylatora i silnika elektrycznego. Zawiera również przewody doprowadzające chłodne powietrze do domu przez kanały i otwory wentylacyjne.

Sprężarka

Sprężarka spręża gaz do postaci ciekłej pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu może on być dalej chłodzony przez odparowanie w wężownicy parownika.

Wężownica parownika 

Ta wężownica rurowa znajduje się wewnątrz domu i działa jak grzejnik, aby schłodzić gaz po jego sprężeniu przez kompresor (patrz wyżej). Wentylator wieje przez jej powierzchnię, aby wyprowadzić ciepłe powietrze z domu, jednocześnie wciągając chłodne powietrze przez kanały i otwory wentylacyjne.

Jeśli chcesz posiadać w domu taki system, to montaż klimatyzacji Wrocław, jest miastem, w którym swoje siedziby ma wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać firmę transportową?
Jak wybrać firmę transportową?
Przeprowadzka dla wielu osób jest trudnym doświadczeniem, które wymaga szeregu przygotowań. Duże znaczenie ma to na jaką odległość realizowana jest […]
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru systemu klimatyzacji?
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru systemu klimatyzacji?
Rynek klimatyzatorów jest bardzo bogaty, a kolejne urządzenia zawierają wiele innowacyjnych rozwiązań. Tak szeroki wybór sprawia jednak wiele kłopotów. Czym […]
Motyw przewodni w pokoju u chłopaka
Motyw przewodni w pokoju u chłopaka
Sypialnia dziecka to miejsce, gdzie bawi się ono, uczy, wypoczywa i dorasta. Dlatego warto zadbać o to, by wystrój wnętrza […]
Ostatnie wpisy