Komornik a licytacja – na czym polega i kiedy dochodzi do tego procesu?
Biznes Rynek Finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komornik a licytacja – na czym polega i kiedy dochodzi do tego procesu?

Aukcje komornicze to forma aukcji publicznej, która jest prowadzona przez wyznaczonego przez sąd funkcjonariusza zwanego komornikiem. W jaki sposób komornicy przeprowadzają aukcje i dlaczego?

Kim jest komornik?

Wspomnieliśmy już, że komornik to funkcjonariusz wyznaczony przez sąd do egzekwowania wyroków, które wiążą się ze ściąganiem długów osób https://komorniktarnobrzeg.pl/licytacje/ , które nie są w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań. W przeciwną stronę komornik jest również osobą, która działa w imieniu osoby, która stara się odzyskać utracone pieniądze.

Jak komornicy przeprowadzają licytacje?

Komornicy przeprowadzają licytacje po wydaniu nakazu przez sąd, który odpowiedzialny jest za określoną sprawę. Sprzedaż np. nieruchomości na aukcji publicznej odbywa się zgodnie z prawem państwowym, które zazwyczaj wymaga, aby wszystkie sprzedaże były ogłaszane publicznie przed ich przeprowadzeniem.

Gdy towary zostaną zajęte przez komorników, zostaną skatalogowane i wystawione na sprzedaż w domu aukcyjnym. Towar zostanie sprzedany temu, kto zaoferuje za niego najwyższą cenę w określonym czasie.

Licytujący muszą zadeklarować swoje zainteresowanie, zanim będą mogli licytować jakikolwiek przedmiot sprzedawany na aukcji. Sprzedaż może być prowadzona online za pośrednictwem określonego dostawcy usług.

Kiedy odbywa się aukcja komornicza?

Do licytacji komorniczej może dojść w dwóch sytuacjach:

1. Dłużnik nie spłacił długu przed upływem terminu wyznaczonego przez sąd właściwy;

2. Nieruchomość jest przejmowana przez pierwotnego właściciela lub kredytodawcę hipotecznego z powodu niepłacenia czynszu, lub rat kredytu hipotecznego.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Leczenie dotykiem – dlaczego warto spróbować masażu leczniczego?
Leczenie dotykiem – dlaczego warto spróbować masażu leczniczego?
Różnego rodzaju masaże cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Wiele osób decyduje się skorzystać tego rodzaju usług. Nic w […]
Podkolanówki jako ciekawe uzupełnienie codziennych stylizacji
Podkolanówki jako ciekawe uzupełnienie codziennych stylizacji
W życiu każdej kobiety zdarzają się sytuacje, że po przygotowaniu jakiejś stylizacji na wyjście nadal jej czegoś brakuje. Warto wówczas […]
Dlaczego warto zdecydować się na szambo betonowe?
Dlaczego warto zdecydować się na szambo betonowe?
Szambo jest koniecznością wtedy, gdy nie możemy odprowadzać z domu ścieków do kanalizacji miejskiej. Wcale nie trzeba mieszkać na wsi […]
Ostatnie wpisy