Komornik a licytacja – na czym polega i kiedy dochodzi do tego procesu?
Biznes Rynek Finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komornik a licytacja – na czym polega i kiedy dochodzi do tego procesu?

Aukcje komornicze to forma aukcji publicznej, która jest prowadzona przez wyznaczonego przez sąd funkcjonariusza zwanego komornikiem. W jaki sposób komornicy przeprowadzają aukcje i dlaczego?

Kim jest komornik?

Wspomnieliśmy już, że komornik to funkcjonariusz wyznaczony przez sąd do egzekwowania wyroków, które wiążą się ze ściąganiem długów osób https://komorniktarnobrzeg.pl/licytacje/ , które nie są w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań. W przeciwną stronę komornik jest również osobą, która działa w imieniu osoby, która stara się odzyskać utracone pieniądze.

Jak komornicy przeprowadzają licytacje?

Komornicy przeprowadzają licytacje po wydaniu nakazu przez sąd, który odpowiedzialny jest za określoną sprawę. Sprzedaż np. nieruchomości na aukcji publicznej odbywa się zgodnie z prawem państwowym, które zazwyczaj wymaga, aby wszystkie sprzedaże były ogłaszane publicznie przed ich przeprowadzeniem.

Gdy towary zostaną zajęte przez komorników, zostaną skatalogowane i wystawione na sprzedaż w domu aukcyjnym. Towar zostanie sprzedany temu, kto zaoferuje za niego najwyższą cenę w określonym czasie.

Licytujący muszą zadeklarować swoje zainteresowanie, zanim będą mogli licytować jakikolwiek przedmiot sprzedawany na aukcji. Sprzedaż może być prowadzona online za pośrednictwem określonego dostawcy usług.

Kiedy odbywa się aukcja komornicza?

Do licytacji komorniczej może dojść w dwóch sytuacjach:

1. Dłużnik nie spłacił długu przed upływem terminu wyznaczonego przez sąd właściwy;

2. Nieruchomość jest przejmowana przez pierwotnego właściciela lub kredytodawcę hipotecznego z powodu niepłacenia czynszu, lub rat kredytu hipotecznego.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka krawiectwa – jakie kroki podjąć w celu opanowania wiedzy i umiejętności
Nauka krawiectwa – jakie kroki podjąć w celu opanowania wiedzy i umiejętności
Z roku na rok wzrasta liczba kobiet, które rozpoczynają swoją przygodę z krawiectwem. Jest to bowiem zajęcie niezwykle kreatywne, a […]
Podłoga do biura – co się sprawdzi
Podłoga do biura – co się sprawdzi
Podłoga do biura Wybierając podłogę do biura, trzeba kierować się innymi czynnikami, niż przy wyborze podłogi do domu. Powinna ona […]
Jakie kwestie należy uwzględnić przy zakupie trumny dla osoby zmarłej?
Jakie kwestie należy uwzględnić przy zakupie trumny dla osoby zmarłej?
Przy zakupie trumny dla osoby zmarłej należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.  Rozmiar Pierwszą z nich jest rozmiar trumny. Istnieją […]
Ostatnie wpisy