Sposób życia i styl

Niebanalne pomysły na spędzenie wakacji – jak je zorganizować?

Udane wakacje kojarzymy często z zagranicznym kurortem nad morzem i plażą. Ten rodzaj spędzania wolnych dni ma licznych zwolenników. Posiada jednak jedną, zasadniczą wadę. Nie daje odpowiedniej dozy wolności, której potrzebuje wielu z nas. Wolność tą zapewniają inne formy podróżowania, takie jak na przykład bikepacking i przemieszczanie się kamperem. 

Dni spędzane w rowerowym siodle

Bikepacking jest wymagający. To aktywność, która łączy w sobie turystykę ze sportową pasją. Zwiedzać odległe miejsca na rowerze może każdy, ale tylko osoby o odpowiednio wyrobionej kondycji i wytrzymałości długodystansowej mogą wytrzymać trwające wiele dni wyprawy. Bikepacking to przede wszystkim turystyka uprawiana na gravelach i szosach o wygodnej geometrii. Do rowerów tych pasują tylko specjalnie w tym celu wykonane, lekkie sakwy. Cechują się zazwyczaj niewielką pojemnością, co wymusza na podróżujących przewożenie tylko najpotrzebniejszych rzeczy.  

Przewaga kampera

Wyprawy kamperem pozbawione są tych niedogodności. Dają podobne poczucie wolności, umożliwiając swobodne przemieszczanie się. Prowadzenie tego rodzaju samochodu nie wymaga – co oczywiste – wysokiej sprawności fizycznej, a pojemne naczepy pozwalają na zabranie większości ruchomego dobytku. W skrajnych przypadkach możliwe jest nawet zamieszkanie w kamperze. Aby poczuć urok takiego podróżowania nie trzeba kupować własnego samochodu. Wystarczy skorzystać z oferty wypożyczalni, z którą można zapoznać się na stronie https://wynajem-kampera.pl/wypozyczalnia-kamperow-w-krakowie-2/.  

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 7 =