Dom i wnętrze

Ocieplenie domu styropianem – jakie ma zalety?

Izolacja to jeden z najważniejszych elementów oszczędzania energii. Głównym zadaniem tego materiału jest zapobieganie utracie ciepła, ale nie zatrzymywanie go. Dlatego do skutecznej izolacji trzeba wybrać materiał, który charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną i niskim oporem cieplnym.

Styropian jest jednym z nich. Ocieplanie domów tym materiałem ma wiele zalet:

Jest łatwy w instalacji 

Możesz zainstalować ją samodzielnie lub zatrudnić wykonawcę izolacji, który zrobi to za Ciebie. Jeśli instalujesz ją samodzielnie, wszystko czego potrzebujesz to kilka podstawowych narzędzi i trochę sprzętu ochronnego, takiego jak rękawice i gogle. Musisz również upewnić się, że Twoje poddasze ma wystarczającą wentylację, aby toksyczne opary nie gromadziły się i nie powodowały problemów zdrowotnych dla każdego, kto pracuje w przestrzeni poddasza.

Nie wchłania wilgoci 

Tak jak włókno szklane, co oznacza, że nie będzie gnić ani pleśnieć z czasem, tak jak inne rodzaje izolacji, jeśli zamokną od deszczu lub roztopów ściekających z góry podczas burz, gdy nie ma wystarczającej wentylacji w przestrzeni poddasza.

Pomaga utrzymać chłód w domu latem i ciepło w miesiącach zimowych

Utrzymując ciepło wewnątrz, tam gdzie należy, zamiast wypuszczać zimne powietrze przez szczeliny w ścianach i sufitach tak łatwo jak inne izolacje.

Jeśli chcesz poznać więcej zalet zastosowania tego materiału, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://hebo.com.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =