Dom i wnętrze

Remont kuchni – warto zmienić jej styl na bardziej nowoczesny

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Przede wszystkim musi służyć swojemu przeznaczeniu, ale przy ilości czasu w niej spędzanego bardzo ważne jest też, by cieszyła oko. Jeśli już czas na remont Twojej kuchni, zdecyduj się na styl nowoczesny — połączenie funkcjonalności i elegancji.

Czym wyróżnia się kuchnia w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny zakłada utrzymanie neutralnej kolorystyki mebli kuchennych i powierzchni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dodać akcenty intensywnych kolorów, na przykład w postaci dodatków czy małego AGD (toster, czajnik). W modzie jest urozmaicanie nowoczesnych kuchni odważnymi, ciekawymi materiałami, takimi jak na przykład beton, marmury i kwarce, cegła, czy szkło i PCV. Ten styl kojarzy się z prostotą, minimalizmem i umiarem, nie oznacza jednak, że wnętrze ma być ascetyczne i sterylne. Kuchnia będzie miała charakter i będzie przytulna, jeśli zdecydujemy się na nowoczesne wnętrze udekorowane zgodnie z naszymi preferencjami i z trendami.

Kuchnia w stylu nowoczesnym to przede wszystkim zręczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Często nie jest osobnym pomieszczeniem, lecz ma formę aneksu. Świetnym pomysłem będzie instalacja wyspy kuchennej, która nie tylko da Ci więcej powierzchni roboczej w kuchni, ale będzie też miejscem do jedzenia. Jako siedzenia przy wyspie najlepiej posłużą hokery, czyli krzesła barowe. W sklepie internetowym wMrowisku.pl znajdziesz ich szeroką ofertę: https://www.wmrowisku.pl/Hokery-c38. Oprócz praktycznego zastosowania są też kluczowym elementem designu Twojej kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =