Dom i wnętrze

Wyposażenie pokoju gościnnego

Pokój gościnny to pomieszczenie, które powinno się znaleźć w każdym domu. Członkowie wielopokoleniowych rodzin doskonale wiedzą, że prędzej czy później w ich domu zjawią się goście. Przygotowanie takiego pokoju jest szczególnie ważne, gdy od najbliższych dzielą nas kilometry i każde odwiedziny będą się wiązały z potrzebą noclegu. A jak powinniśmy urządzić pomieszczenie dla gości?

Po pierwsze: wygodny sen

Pokój gościnny służy przede wszystkim do spania. Wielu przybyszy spędzi w nim jedynie noc. Bardzo ważne jest zatem, aby w tym pomieszczeniu znalazło się łóżko. Bardziej praktyczne będzie łóżko dwuosobowe, goście zazwyczaj nie zjawiają się przecież w pojedynkę. Na łóżku powinna się znaleźć świeżo wyprana pościel. Najbardziej neutralnym kolorem będzie biel, która wpasuje się w niemal wszystkie gusta.

Po drugie: wypoczynek

Warto pamiętać o tym, że, mimo iż jest to jego główną funkcją, pokój gościnny nie służy wyłącznie do spania. Nie wszyscy goście będą chcieli spędzać z nami cały czas. Wielu z nich potrzebuje chwili odpoczynku nie tylko nocą, ale także za dnia. Zadbajmy o to, aby poza łóżkiem, w ich pokoju znalazły się również inne meble użytkowe. Nie zapomnijmy o tym, aby do naszych pokoi gościnnych wstawić wygodne sofy, krzesła oraz stół. Dobrze sprawdzą się również narożniki, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Nie zapominajmy również o dekoracjach. Dobierzmy zasłony oraz obrus pod kolor mebli. Przydatnym dodatkiem będzie również miękki dywan. Na stole ustawmy wazon z żywymi kwiatami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + jeden =