Dom i wnętrze

Aranżacja sypialni z garderobą

Istnieje wiele sposobów na urządzenie sypialni z garderobą. Musimy przede wszystkim wybrać jeden z dostępnych wariantów. Chodzi mianowicie o zamkniętą oraz otwartą przestrzeń do przechowywania ubrań. Ta pierwsza metoda sprawdza się przede wszystkim w przypadku garderoby o dużej powierzchni. Właściwie urządzona może pozytywnie wpłynąć na aranżację całej sypialni. Musimy jednak stale dbać o to, aby wszystkie przechowywane w niej elementy były uporządkowane. Wymaga to sporo czasu i wysiłku. Z tego powodu większą popularnością cieszy się garderoba zamknięta. Jest to optymalne rozwiązanie w przypadku niewielkich mieszkań. Zapewnia o wiele lepszą ochronę przed sierścią zwierząt domowych oraz kurzu. Bardzo często szafa wnękowa wewnątrz sypialni posłuży jako nasza garderoba. Powinna mieć drzwi przesuwane, aby zabierały jak najmniej miejsca w pomieszczeniu. Najlepiej zainwestować w elegancki model kilkuskrzydłowy, który posłuży również jako element dekoracyjny naszej sypialni.

Jaki meble przydadzą nam się w takiej sypialni?

O ile dobór właściwej szafy wnękowej jest istotny, nie możemy zapomnieć o pozostałych meblach niezbędnych w sypialni. Chodzi przede wszystkim o wygodne i ładnie prezentujące się łóżko. Dobrym przykładem jest model tapicerowany, który możemy znaleźć na stronie https://www.jurpol-meble.pl/loze-tapicerowane-feria-140-ze-stelazem-lozko-2/. Zaletą tego typu łóżek jest to, że są przeznaczone do samodzielnego montażu. Nie będziemy więc musieli nikomu płacić za pomoc w jego składaniu. Sami powinniśmy sobie poradzić bez żadnych problemów. Warto kupić łóżko z pojemnikiem na pościel, zagłówkiem oraz stelażem, który można łatwo unosić. Ważne jest także to, z jakiego materiału zostało wykonane obicie. Istotna jest także trwała i solidna konstrukcja, na której możemy położyć się bez żadnych obaw.

Kolory dobieramy tak, aby dobrze komponowały się ze stylem, w którym urządziliśmy naszą sypialnię. Przyda nam się również jedna lub ewentualnie dwie szafki nocne, które ustawimy przy naszym łóżku. Na takiej szafce możemy postawić lampkę, przy której będziemy wieczorami czytać książki. Położymy na niej także nasz smartfon, gdy planujemy użyć go jako budzika. Jest to niezwykle użyteczny element wyposażenia pokoju. Jednakże podczas jego wyboru, powinniśmy zwrócić również uwagę na wygląd. Może różnić się stylistycznie od pozostałych mebli. Za jej pomocą nadamy naszej sypialni indywidualnego charakteru. Najlepiej, aby była przynajmniej 15 cm wyższa od poziomu materaca. W ten sposób będziemy mogli w niej wygodnie korzystać.

Optymalne miejsce na garderobę

Najlepiej rozważyć tę kwestię już na etapie przygotowywania projektu nowego mieszkania. To, w którym miejscu powinna się znaleźć nasza garderoba, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Jeżeli żyjemy w wystarczająco dużym domu, możemy przeznaczyć oddzielny pokój, aby posłużył nam jako garderoba. Konieczne jest wtedy nie tylko zadbanie o właściwe meble, ale również doprowadzenie instalacji elektrycznej. Bez oświetlenia nie będziemy w stanie wygodnie składować naszych ubrań w takim pomieszczeniu. Największą popularnością cieszą się jednak garderoby w sypialni. Będziemy mogli szybko przygotować się do wyjścia, gdyż wszystkie nasze ubrania będą pod ręką. Najważniejsze jest wykorzystanie wszelkich istniejących wnęk lub skosów. W ten sposób efektywnie zagospodarujemy przestrzeń w naszej sypialni.

Jak powinna wyglądać nasza garderoba?

Możemy przejrzeć szafy dostępne w sklepach lub zdecydować się samodzielnie zaprojektować idealną garderobę. W takim wypadku trzeba mieć na uwadze kilka kluczowych kwestii. Pierwszym naszym krokiem powinno być dokładnie przeliczenie, ile przestrzeni będziemy potrzebować. Sprawdzamy ile mamy rzeczy, które chcemy przechowywać wewnątrz garderoby. Dopiero z taką wiedzą możemy przejść do planowania jej wymiarów. Nie wolno zapomnieć o tym, aby zarówno głębokość, jak i wysokość szafy była dopasowana do wzrostu wszystkich użytkowników, którzy będą z niej korzystać. Jeżeli planujemy wieszać w niej wyłącznie spodnie, bluzy i swetry to wystarczy nam głębokość 35 cm. W przypadku płaszczy lub garniturów niezbędna będzie jednak prawie dwa razy głębsza szafa. Na etapie projektowania garderoby powinniśmy przemyśleć, ile będziemy potrzebować półek, szuflad oraz wieszaków. W miarę możliwości nasze szuflady powinny być wyjątkowo pojemne.

Natomiast w przypadku półek warto postawić na zróżnicowanie ich głębokości, aby mogły pomieścić przedmioty o różnych gabarytach. Właściwie urządzona garderoba pozwoli nie tylko przechowywać nasze ubrania w sposób uporządkowany, ale również zapewni nam do nich łatwy dostęp. Od nas zależy, czy podzielimy naszą garderobę na oddzielną strefę męską i kobiecą. Ubrania nie będą się wtedy niepotrzebnie mieszały. Oprócz tego musimy wybrać właściwe drążki i zdecydować, na jakiej mają być wysokości. Na rynku dostępne są między innymi modele przykręcane oraz na wcisk. Jeżeli z naszej garderoby będą korzystały dzieci, to drążki powinny znaleźć się nieco niżej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =