Dom i wnętrze

Pościel i poszewki dla alergików

Alergicy szczególną uwagę przykładają do komfortu swojego snu. To właśnie w pościeli mogą gromadzić się szkodliwe dla nich pyłki i zanieczyszczenia. Dlatego tak ważne jest, żeby dokonać właściwego wyboru pościeli i poszewek. Ten prosty ruch może znacząco poprawić komfort życia alergika i sprawić, że choć na chwilę zapomni on o swoich dolegliwościach. 

Pościel antyalergiczna – czyli jaka?

Na wielu dostępnych w sklepach pościelach znajdziemy informację, że posiada ona właściwości antyalergiczne. Mimo to wybór tej właściwej wcale nie jest prosty. Antyalergiczna pościel powinna być wykonana z materiału, który posiada właściwości antystatyczne. To dzięki nim kołdra nie przyciąga do siebie pyłków i kurzu, które są największym wrogiem alergików. Podczas zakupu powinniśmy również zwrócić uwagę na możliwość prania pościeli w wysokich temperaturach. Częste wietrzenie kołder i poduszek na pewno im nie zaszkodzi, jednak nie pozwoli na pozbycie się wszystkich drobnoustrojów. Dlatego pościel antyalergiczną wysokiej jakości powinniśmy móc wyprać w temperaturze min. 60 stopni. Takie antyalergiczne pościele i poszewki znajdziemy min. na https://nyks.pl.

Wysoka jakość użytych do ich produkcji materiałów, oraz możliwość częstego prania, sprawiają, ze z takiej pościeli alergik będzie mógł korzystać przez wiele lat bez konieczności wymiany na nową. Alergicy powinni zwracać uwagę również na właściwą przepuszczalność pościeli. To dzięki niej latem jest nam przyjemnie chłodno a zimą ciepło. Dzięki tej właściwości pościel i poszewki oddychają razem z naszym ciałem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + sześć =