Technologie & IT

Zalety druku cyfrowego

Obecnie jedną z najpopularniejszych metod druku jest zdecydowanie druk cyfrowy. Wykorzystuje się go powszechnie do realizowania materiałów reklamowych, takich jak plakaty, banery, tablice, t-shirty, kubki czy reklamówki z logo. Technika ta w wyróżnia się tym, że nie wymaga przygotowania żadnej formy drukarskiej. W tym przypadku bowiem wszelkie wzory czy napisy są przenoszone na dany materiał z wykorzystaniem wyłącznie danych komputerowych.

Rozwiązanie dla osób oszczędnych i niecierpliwych

Druk cyfrowy jest techniką druku płaskiego, stosowaną zarówno w wydrukach nisko-, jak i wysokonakładowych. Główną zaletą tej metody jest stosunkowo niewielki koszt, wynikający z faktu, że nie jest konieczne przygotowywanie żadnej formy fizycznej. Dodatkowo wydruk można z powodzeniem spersonalizować w dowolnym momencie, co ma ogromne znaczenie szczególnie przy zleceniach reklamowych.

Kolejnym istotnym atutem jest w tym przypadku wyjątkowo krótki, niemal błyskawiczny czas realizacji – większość materiałów sporządza się w zasadzie od ręki, bo maszyna nie potrzebuje czasu na przestój. Oto pozostałe kluczowe zalety:

– wszelkie wydruki idealnie nadają się do dalszej obróbki introligatorskiej (tłoczenie, pokrywanie lakierem i folią, sztancowanie itp.),

– istnieje możliwość drukowania w bardzo szerokim przedziale gramatur,

– można zastosować mnóstwo różnorodnych modeli kolorów,

– przy dużych zamówieniach normą są spore rabaty.

Jeśli w najbliższej przyszłości zamierzamy coś wydrukować w omawianej technice i chcemy, aby miejscem realizacji zlecenia była rzetelna drukarnia cyfrowa Rzeszów jest miastem, w którym takich punktów jest co najmniej kilka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 16 =