Technologie & IT

Na czym można grawerować?

W dzisiejszych czasach wiele osób stawia na oryginalność, nie tylko w ubiorze, ale również w zakresie posiadanych dodatków i akcesoriów. Często decydujemy się na ich spersonalizowanie poprzez wykonanie stosownego grawerunku, a tym samym nadanie im wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Zaletą grawerowania jest przede wszystkim precyzja i łatwość w wycinaniu różnych wzorów, nawet na bardzo trudnych i opornych materiałach.

Metal lub guma? To żaden problem

Najpowszechniej wykorzystywana jest dzisiaj metoda grawerowania laserowego. Charakteryzuje się bowiem możliwością bezdotykowego wykonania wzoru za pomocą specjalistycznych urządzeń, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo tego procesu i daje najlepszy możliwy do uzyskania efekt.

Grawery wykonane tą metodą mogą mieć nawet najbardziej złożony, misterny charakter – wszystko zależy od woli i oczekiwań klienta. Ze względu na te niespotykane właściwości, z wykorzystaniem grawerowania laserowego wykonuje się wzory na przeróżnych materiałach. Może to być więc metal, drewno, guma, skóra, papier, szkło, pleksa czy nawet marmur.

Popularnym zastosowaniem tej metody jest wykonywanie materiałów reklamowych – w ten sposób zwykłe gadżety i akcesoria stają się doskonałymi nośnikami danej marki, poszerzając wiedzę o niej w świadomości konsumentów (ostatnio modne są breloki do kluczy z grawerem).

Oto najpopularniejsze przedmioty poddawane temu procesowi:

– długopisy firmowe
– etui na telefon
– sprzęt elektroniczny (np. pendrive)
– zegarki
– portfele
– puchary i statuetki
breloki hotelowe
– paski do spodni
– karafki na alkohol, szklanki czy kufle
– scyzoryki, miecze, noże

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =