Technologie & IT

Przegrzewanie się konsol nowej generacji

Nowoczesne konsole są urządzeniami, które zapewniają rozrywkę całej rodzinie. Mało kto pamięta jednak o tym, że urządzenia te są stosunkowo delikatne i dość łatwo u nich o awarię. Nawet nieprawidłowe umiejscowienie konsoli może prowadzić do usterki urządzenia. Warto wiedzieć, jak zadbać o konsolę i gdzie ją umieścić, by pracowała bez awarii.

Gdzie umieścić konsolę?

Gracze nie zwracają zwykle większej uwagi na to, gdzie umieszczają konsolę. Liczy się jedynie łatwy dostęp do urządzenia i możliwość szybkiego uruchomienia sprzętu. Niestety urządzenie eksploatowane bez odpowiedniej dbałości może szybko odwiedzić serwis konsol. Konsole nowej generacji podczas pracy mocno się nagrzewają – właśnie dlatego producenci ostrzegają, by nie korzystać z konsol przez kilka godzin z rzędu i dać im czas na odpoczynek. Ważne jest również odpowiednie umiejscowienie konsoli. Powinna być ona zlokalizowana w miejscu o swobodnej cyrkulacji powietrza. Konsola posiada otwory wentylacyjne, które nie mogą być w żaden sposób zablokowane. Urządzenia nie powinno się umieszczać w szafkach, szafach czy zamkniętych półkach. Konsola ani zasilacz nie mogą spoczywać także w okolicy źródła ciepła jak np. obok kaloryfera.

Czyszczenie konsoli

Oprócz odpowiedniego umiejscowienia konsoli należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Kurz, który odkłada się wewnątrz konsoli, znacznie obniża wydajność termiczną urządzenia. Warto poddać PS4 czyszczeniu raz na kilka miesięcy, by usunąć zanieczyszczenia. Zabieg można wykonać samodzielnie albo oddając konsolę do serwisu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + trzynaście =