Technologie & IT

Przyczepa jedno, czy dwu-osiowa? Jaką wybrać?

Posiadanie przyczepki samochodowej to nieoceniona pomoc w bardzo wielu sytuacjach. Dzięki niej możemy przewieźć cięższe rzeczy bez konieczności wynajmowania osobnego transportu. Nie brudzimy ani nie niszczymy wnętrza pojazdu, jeśli potrzebujemy przetransportować na przykład jakieś materiały budowlane. Jeśli chodzi o wybór przyczep do aut osobowych, to jest on naprawdę spory, np. na https://carro.com.pl/dealerzy/przyczepy-samochodowe-podlaskie/.W dzisiejszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy lepsza będzie wersja z jedną osią czy z dwoma.

Łatwość manewrowania

Przede wszystkim nie każdy potrafi odpowiednio jeździć z przyczepą. O ile jazda do przodu wymaga jedynie obserwacji w lusterkach, czy w zakrętach nie wpada nam ona na krawężniki, o tyle cofanie wymaga już pewnych umiejętności. Nie musimy posiadać żadnego dodatkowego prawa jazdy by móc ciągnąć przyczepki samochodowe. Mazowieckie umożliwia nam jednak zapisanie się na specjalne jazdy doszkalające, które pozwolą nam oswoić się z sytuacją. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, a nie chcemy polec przy pierwszym manewrze cofania, lepsza będzie krótsza i mniejsza przyczepa jednoosiowa.

Maksymalna ładowność

Sprawy mają się zupełnie inaczej, jeśli zależy nam na przewożeniu dużej ilości ciężkich rzeczy. Wtedy zdecydowanie warto wybrać największą możliwą przyczepę, którą może legalnie ciągnąć nasze auto (dane sprawdzimy w dowodzie rejestracyjnym). Trzeba jednak potrafić dobrze manewrować, cofać i zawracać, ponieważ powyższe parametry posiadają jedynie większe i dłuższe dwuosiowe przyczepki samochodowe Mazowieckie ma mnóstwo firm, w których możemy takie pojazdy wypożyczyć. Dzięki temu odpada nam kwestia rejestracji, przeglądów, opłacania dodatkowego ubezpieczenia OC i tak dalej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × cztery =