Technologie & IT

Czy każdy pojazd warto oddać do skupu aut?

Żaden samochód nie jest wieczny i prędzej czy później przychodzi taki czas, że musimy z jakiegoś powodu pozbyć się dotychczasowego auta. Z pomocą w tej sprawie przychodzą nam różnego rodzaju skupy aut. Tego rodzaju oferty znajdziemy nie tylko w postaci banerów czy ulotek reklamowych, ale także w internecie, co świadczy o dużej dostępności takich firm. Przykładem jest chociażby https://www.auto-kurek.pl/.

Główną zaletą skupów jest szybkie załatwienie sprawy, ponieważ interesuje ich skupowanie aut tak naprawdę każdego rodzaju i w każdy stanie. Po zgłoszeniu chęci sprzedaży pojazdu,  umawiamy się na oględziny, po których pracownik skupu podaje cenę i jeśli tylko się na nią zgodzimy, to od razu możemy sprzedać nasz samochód.

Alternatywa dla złomowania

Natomiast sprawa wygląda inaczej w przypadku, kiedy auto jest poważnie uszkodzone i/lub cena naprawy przewyższa wartość samochodu. Wówczas często mówi się ,że najlepiej taki pojazd zezłomować i w ten sposób pozbyć się problemu. Nie jest to jednak prawda, ponieważ w takim przypadku dużo bardziej opłacalne będzie oddanie auta do skupu, który zapłaci więcej niż dostalibyśmy przy zezłomowaniu. Cały proces nie potrwa też dużo dłużej niż przy złomowaniu. Dodatkowo warto pamiętać, że przy oddawaniu pojazdu do skupu możemy negocjować cenę, za którą zostanie on ostatecznie sprzedany.

Tak więc w niektórych przypadkach oddanie auta do skupu niekoniecznie będzie dla nas opłacalne, natomiast w innych naprawdę warto taką opcję wybrać i będzie ona najlepszą z możliwych. Wszystko zależy przede wszystkim od stanu auta i naszych możliwości pod względem zaangażowania w proces sprzedaży.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + siedemnaście =