Biznes Rynek Finanse

Jak zarejestrować spółkę?

W naszym kraju coraz więcej osób decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Podmiot ten posiada bowiem szereg zalet, z których najważniejsze to niski minimalny kapitał zakładowy (zaledwie 5 000 zł), niewielkie koszty założenia, a także brak ryzyka utraty osobistego majątku przez wspólników. Pewne trudności może jednak sprawiać proces rejestracji spółki, obejmujący kilka kluczowych etapów. Jeśli chcemy, aby pomogła nam w tym profesjonalna kancelaria adwokacka Poznań to miasto, w których takich firm nie brakuje.

Procedura krok po kroku

Pierwszym etapem rejestracji spółki z o.o. jest zawarcie umowy pomiędzy poszczególnymi wspólnikami (w postaci aktu notarialnego), ewentualnie podpisanie aktu założycielskiego w przypadku jednoosobowej działalności. Następnie należy pokryć kapitał zakładowy poprzez wniesienie wkładu finansowego w ogólnej wysokości minimum 5 000 zł. Może to być gotówka przelana na konto, ale też nieruchomość lub rzecz ruchoma, taka jak choćby samochód. Kolejny krok polega na powołaniu zarządu w drodze uchwały podjętej przez zgromadzenie wspólników.

Po wykonaniu powyższych czynności konieczne jest złożenie stosownego wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Trzeba przy tym pamiętać o dołączeniu wszelkich wymaganych załączników i uiszczeniu odpowiedniej opłaty w momencie składania papierów. Na koniec niezbędne jest jeszcze pozyskanie numeru NIP i REGON oraz pozwoleń na prowadzenie konkretnej działalności (np. budowlanej). Jeśli interesuje nas szybka i bezproblemowa rejestracja spółek Poznań to miasto, w którym funkcjonuje wiele kancelarii prawnych specjalizujących się w tym zakresie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =