Praca, która otworzyła oczy i pozwoliła odpowiedzieć na pytanie, czym jest SEO? – Grupa iCEA i opinie pracowników
Biznes Rynek Finanse
Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Praca, która otworzyła oczy i pozwoliła odpowiedzieć na pytanie, czym jest SEO? – Grupa iCEA i opinie pracowników

iCEA to firma zajmująca się pozycjonowaniem, grafiką, Google Ads, Google AdWords, Google Analytics, reklamą i marketingiem w Internecie. Posiada mnóstwo zadowolonych klientów i rozwija się w ekspresowym tempie. Najnowocześniejsze narzędzia, skuteczne przedsięwzięcia oraz udane kampanie – to wszystko cechuje iCEA. Profesjonalizm oraz najwyższa jakość świadczonych usług. Biegłość w materii m.in rzeczywiste zrozumienie czym jest SEO? Oraz jak nad nim panować. To znane przez środowisko internetowe zalety tej firmy. Dlatego też warto przedstawić ją z innej strony, z perspektywy pracowników. Jakie są ich opinie o pracy w iCEA? Oto odpowiedzi na nasze pytania.

Czym się zajmujesz w iCEA i jak rozpoczęła się Twoja kariera w tym miejscu?

Anna: Pracuję w dziale SEO, więc i doskonale zdaje sobie sprawę, czym jest SEO? Naszym zadaniem jest dopasowanie strategii pozycjonowania stron internetowych naszych klientów. Najpierw dokonujemy dokładnej analizy obecnej sytuacji, szukamy słabych i mocnych stron. czym Następnie opracowujemy plan działania, aby jak najszybciej i najbardziej efektywnie poprawić pozycjonowanie danej witryny. Jestem tu od 2 lat, a zaczynałam od praktyk. Już od pierwszych dni otrzymywałam poważne zadania, miałam ogromne wsparcie pracowników. Dzięki temu bardzo szybko nauczyłam się wielu rzeczy, szkoliłam się u ekspertów. Po ukończonych praktykach otrzymałam propozycję pracy i bardzo się cieszę, że z niej skorzystałam.

Kasia: Jestem pracownikiem biurowym. Zanim przyszłam do iCEA miałam już doświadczenie w wykonywaniu takich obowiązków. Spodobała mi się polityka tej firmy, dlatego postanowiłam ubiegać się o to stanowisko. Bardzo szybko się tu odnalazłam. Teraz również uczę innych i bardzo to lubię.

Karol: Zajmuję się handlem. Rozmawiam z potencjalnymi klientami, doradzam im i pokazuję nasze możliwości. Dużo rozmawiam i poznaję ciekawych ludzi. Moją pracę w iCEA zacząłem w momencie, gdy szukałem miejsca dla siebie, idealnej pracy dla mnie. Nie do końca wiedziałem, czym chcę się zajmować. Zawsze lubiłem kontakt z ludźmi, rozmowy i negocjacje. Tutaj odbyłem szkolenie i bardzo szybko okazało się, że tego szukałem i to właśnie w handlu jestem dobry.

Rafał: Moim zadaniem jest tworzenie grafik, efektów wizualnych, obróbka zdjęć. Czyli robię wszystko to, co jest związane z grafiką. Trafiłem tu od razu po studiach, szukałem pierwszej pracy. Na koncie miałem kilka autorskich projektów.

Alicja: Jestem specjalistą WordPress, tworzę strony internetowe. Przeprowadziłam się do Poznania z innego miasta i szukałam pracy w swoim zawodzie. Znalazłam ją w iCEA.

Czym charakteryzuje się praca w Twoim zespole?

Anna: Jesteśmy zgraną drużyną, ponieważ mamy wspólny cel. Zależy nam na tym, aby klient był usatysfakcjonowany wynikami naszej pracy. Dlatego pomagamy sobie, doradzamy i codziennie uczymy się czegoś nowego. To bardzo ciekawa praca, ponieważ można stale się rozwijać. W dziale SEO, trzeba przede wszystkim zdawać sobie sprawę czym jest SEO, oraz jak nad nim pracować. Ponadto trzeba być ciągle na bieżąco, a różnorodność przypadków jest tak duża, że nigdy się nie nudzę.

Kasia: Zajmujemy się wszystkimi kwestiami związanymi z obiegiem dokumentów i ich poprawnością, a także wykonujemy różnorodne prace biurowe. Dbamy o archiwizację i odpowiednie rozmieszczenie dokumentacji. Dzięki nam wszystko ma swoje miejsce i nie ma bałaganu w papierach.

Karol: Najważniejszy jest kontakt z klientem. Trzeba też znać ofertę firmy, wiedzieć, czym zajmują się konkretne działy. Jednak wszystkiego można się nauczyć. Na moim stanowisku najważniejsza jest otwartość i komunikatywność, reszta przychodzi z czasem.

Rafał: Jesteśmy kreatywni. Sprawiamy, że pomysły nasze i klientów stają się rzeczywistością. Jest to bardzo ciekawa praca, dla osób, które lubią pracować samodzielnie. Jednak wiele rzeczy omawiamy między sobą i chętnie dzielimy się pomysłami.

Alicja: Każdy wie, co ma robić. Rozdzielamy między sobą konkretne projekty i tworzymy strony internetowe oraz blogi dla naszych klientów.

Jaki jest największy plus pracy w iCEA?

Anna: Jest wiele zalet. Należą do nich wysokie zarobki. Dużym plusem jest to, że premie są uzależnione od zaangażowania i wyników, co daje dodatkową motywację do działania. Panuje u nas bardzo pozytywna atmosfera. Wszyscy zajmują się tym, co lubią robić i w czym czują się najlepiej. To sprawia, że praca nie jest dla nas przykrym obowiązkiem. Stanowi codzienne wyzwania, które cieszą i napędzają do działania.

Kasia: Wzajemna życzliwość. Wszyscy darzą się szacunkiem i każdy pracownik może zawsze liczyć na pomoc i wsparcie przełożonych. Jesteśmy traktowani jak ludzie, którzy mają swoje życie, uczucia i problemy, a nie jak maszyny.

Karol: Idealna praca to taka, do której idzie się z uśmiechem. I tak jest w moim przypadku. Zawsze cieszą mnie kolejne spotkania z klientami, rozmowy i rozpoczęte negocjacje. Jestem doceniany za to, co robię i otrzymuję za to dobre pieniądze.

Rafał: Największym plusem jest to, że można awansować. I to nawet w krótkim czasie, czego jestem przykładem. Jeśli pracuje się na efekty, a nie na ilość, to w iCEA zawsze zostanie się wynagrodzonym. W formie pochwały, premii, awansu, wartościowego szkolenia. Pracując tu, nie stoi się w miejscu. Ma się poczucie ciągłego rozwoju.

Alicja: Zawsze wiem, że mogę polegać na ludziach, z którymi pracuję. Jeśli nie mogę sobie z czymś poradzić (a zdarzało się to często, kiedy tu zaczynałam), to wystarczy, że poproszę o pomoc i nikt mnie nie wyśmieje, tylko przekaże wiedzę.

Komu polecasz pracę w swoim dziale?

Anna: Każdemu, kto chce zostać ekspertem SEO. U nas można nauczyć się bardzo dużo. Wciąż się szkolimy i zdobywamy najaktualniejszą wiedzę. Wystarczy znać CSS i HTML.

Kasia: Osobom, które lubią biurokrację i pracę z dokumentami. Niech nikogo nie odpycha brak doświadczenia – uczymy wszystkiego od podstaw.

Karol: Handlowiec nie może bać się rozmawiać z klientami. iCEA przydadzą się osoby, które wyróżnia charyzma, chęć nauki i rozmowność. Zachęcam każdego, nawet osoby bez doświadczenia do zajrzenia na naszą stronę internetową i dowiedzenia się czegoś więcej o firmie.

Rafał: Ludziom, których pasją jest grafika i mają głowę pełną pomysłów. Umiejętności się szkoli, ale pasja po prostu jest w człowieku. Jeśli ktoś to lubi, na pewno odnajdzie się w naszej firmie.

Alicja: Ta praca będzie ciekawa dla osób, które znają i lubią WordPressa. Ci, którzy dopiero chcą go poznać, mogą zacząć od praktyk, bądź stażu.

iCEA to miejsce rozwoju, to środowisko profesjonalistów, którzy chcą uczyć swoich następców i zarażać pasją do SEO. Pozwalają praktykantom zrozumieć jak działa pozycjonowanie, czym jest SEO?, zgłębiać tajniki marketingu i jak należycie i skutecznie współpracować z klientami biznesowymi. 

Jednakże nie każdy musi wiedzieć czym jest SEO, oraz jak tworzyć kampanie marketingowe, mimo to wszyscy pracownicy to jedna wielka rodzina, której nie chce się opuszczać, tylko zostawać na dłużej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kancelaria prawna – kiedy warto skorzystać z jej pomocy?
Kancelaria prawna – kiedy warto skorzystać z jej pomocy?
Każda osoba w jakimś momencie swojego życia, może potrzebować porady prawnej. Najczęściej chcemy się poradzić w sprawie umów związanych z […]
Boże Narodzenie – jak nakryć stół?
Boże Narodzenie – jak nakryć stół?
Święta Bożego Narodzenia to czas świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Jest to również czas, aby zebrać się wokół stołu […]
Jakie działania oferują kliniki leczenia słuchu
Jakie działania oferują kliniki leczenia słuchu
Klinik leczenia słuchu jest w Polsce coraz więcej. Warto skorzystać z ich usług jeśli chcemy poprawić swój tak ważny dla […]
Ostatnie wpisy