Biznes Rynek Finanse

Laweta – w jakich sytuacjach jest niezbędna?

Każdego dnia tysiące ton ładunków przewożonych jest po polskich drogach. Ciężarówki przewożą różnego rodzaju materiały, dowożone są towary do sklepów, kruszywo, węgiel itp. Często też transportowane są inne pojazdy. Do przewozu tego typu ładunków niezbędna jest laweta.

Bezpieczne przewożenie pojazdów

Bardzo często zdarza się sytuacja, kiedy trzeba przetransportować inny pojazd, chociażby taki który uległ awarii lub uszkodzony został w trakcie kolizji. Niezbędna jest do tego przyczepa laweta, na której bezpiecznie można taki pojazd przewozić. Jest ona dostosowana do tego, by załadować samochód, unieruchomić i zabezpieczyć na czas transportu a na koniec wyładować auto w miejscu docelowym.

Laweta może być również do przewożenia sprawnych samochodów np. z fabryki do salonu, między salonami sprzedaży albo np. do transportu pojazdu zakupionego w innym kraju. Używa się także lawety do przewozu sprzętu rolniczego, wózków widłowych albo maszyn budowlanych. Często jest wykorzystywana jako przyczepa do przewożenia towarów o większych gabarytach, chociażby meble, materiały budowlane i płody rolne. Bez problemu można również na lawecie transportować sprzęty wodne takie jak motorówka, łódka, kajaki czy żaglówka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =