Dom i wnętrze

Pułapki na szczury – jakie możemy wyróżnić?

Istnieje wiele rodzajów pułapek na szczury. Niektóre są bardziej skuteczne niż inne, a niektóre mogą być ponownie użyte po tym, jak złapały szczura.

Pułapki żywołowne

Działają one poprzez zwabienie szczura do urządzenia przypominającego klatkę, gdzie nie może on łatwo uciec, ale gdzie jest bezpieczny, dopóki nie będziesz gotowy do uwolnienia go w innym miejscu. Pułapki na szczury żywołowne mają zazwyczaj dwa otwory – jeden, który prowadzi do klatki, a drugi, który prowadzi z niej. W pułapkę wykłada się karmę i ustawia w miejscu, które według Ciebie szczury będą chętnie odwiedzać: na przykład w pobliżu śmietnika lub kompostownika.

Pułapki zatrzaskowe

Są to prawdopodobnie najczęstsze rodzaje pułapek i występują w dwóch odmianach: sprężynowe i aktywowane pedałem. Działają one poprzez zatrzaśnięcie, gdy przynęta jest podjęta, zabijając szczura natychmiast. Pułapki muszą być umieszczone starannie, tak aby szczur nie mógł uciec, gdy już weźmie przynętę. Przynęta powinna być używana z tymi pułapkami i są one również dostępne w różnych rozmiarach.

Pułapki klejowe

Pułapki klejowe działają poprzez uwięzienie szczura lub myszy na arkuszu lepkiego kleju. Zwierzę będzie próbowało uciec, ale w końcu umrze z wyczerpania lub odwodnienia, gdy nie będzie mogło się dalej poruszać. Pułapki klejowe nie są zalecane, ponieważ mogą być niebezpieczne dla ludzi i innych zwierząt, które również mogą w nich utknąć.

Pułapki elektroniczne

Pułapki elektroniczne wykorzystują prąd o wysokim napięciu, aby natychmiast zabić szczury bez konieczności stosowania przynęty lub trucizny. Najlepiej stosować je w miejscach, gdzie nie ma dzieci ani zwierząt domowych, ponieważ mogą zabić zwierzę szybko i humanitarnie bez konieczności dotykania go.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =