Medycyna

Jak radzić sobie z zakwaszeniem organizmu?

Zakwaszenie organizmu to stan charakteryzujący się zaburzeniami pH moczu, które wynikają z nadmiaru kwaśnych związków przyjmowanych z pożywieniem i odkładających się w organizmie. Może to powodować szereg dolegliwości w całym ciele i chociaż objawy są mało specyficzne – należą do nich powracające zapalenia dziąseł, zajady, częste biegunki czy problemy skórne – to ich występowanie jest dobrym powodem, by sprawdzić, czy mamy do czynienia z zakwaszeniem organizmu.

Jeśli tak, istnieje kilka sposobów na zwalczenie tego problemu – do najważniejszych należy dieta alkalizująca oraz odpowiednie nawodnienie za pomocą płynów, które wspomagają wypłukiwanie kwasów z organizmu. Pomocy możemy szukać w dystrybutorach wody alkalicznej, dzięki którym zawsze będziemy mieć pod ręką odpowiednią wodę.

Odkwaszanie organizmu – praktyczne wskazówki

Ze względu na to, że przyczyną zakwaszenia organizmu jest dieta bogata w związki kwasotwórcze, należy ją znacznie zmodyfikować. Jeśli nie wiemy, jakie pokarmy są powodem naszego stanu, zawsze bezpiecznie jest zmniejszyć ilość spożywanego mięsa i nabiału, a zastąpić je warzywami i owocami. Powinny one stanowić 80% naszej diety, dlatego dieta alkaliczna w dużej mierze pokrywa się z dietą wegetariańską.

Bardziej szczegółowe informacje co do wpływu poszczególnych produktów na pH moczu znajdziemy w Internecie, np. na http://aqua-alkalik.pl/woda-alkaliczna-slask/. Można tam również zakupić filtry alkalizujące wodę, które pozwolą otrzymywać wodę zasadową w domowym zaciszu. Takiej wody należy przyjmować niewielkie ilości, lecz codziennie – około 1-3 szklanki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =