Medycyna

Jakie działania realizowane są w ramach rehabilitacji?

Istnieje wiele różnych rodzajów zajęć, które mogą być stosowane w rehabilitacji. Często jest to połączenie różnych rodzajów aktywności, które zapewni najlepsze rezultaty.

Działania mogą obejmować:

Fizykoterapia

Ten rodzaj terapii pomaga poprawić siłę i zakres ruchu w kontuzjowanym obszarze. Może również pomóc w zwalczaniu bólu i technikach relaksacyjnych.

Trening siłowy 

Ten rodzaj ćwiczeń pomaga budować masę mięśniową i wytrzymałość, ułatwiając wykonywanie codziennych czynności.

Rozciąganie

Ćwiczenia elastyczności mogą pomóc zwiększyć zakres ruchu w sztywnych obszarach lub zmniejszyć obrzęk po urazach.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe

Ten rodzaj ćwiczeń wykorzystuje serce i płuca do zwiększenia przepływu tlenu do tkanek i mięśni organizmu, poprawiając ogólny stan zdrowia i poziom sprawności.

Terapia zajęciowa

Ten rodzaj terapii pomaga ludziom nauczyć się, jak wykonywać codzienne zadania z mniejszym wysiłkiem lub obciążeniem, jak również poprawić umiejętności równowagi i koordynacji.

Terapia mowy

Pomaga pacjentom poprawić zdolność wyraźnego mówienia poprzez wzmocnienie mięśni używanych do produkcji mowy lub poprawę koordynacji pomiędzy mięśniami zaangażowanymi w mówienie (artykulacja). Terapeuci mowy mogą również pomóc pacjentom w dostosowaniu jakości ich głosu (trening głosu), aby brzmiały bardziej naturalnie podczas mówienia.

Te i inne czynności może nam zaoferować niejeden ośrodek, w którym realizowana jest rehabilitacja Warszawa pod tym względem ma do dyspozycji wiele punktów godnych polecenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =