Jakie działania realizowane są w ramach rehabilitacji?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie działania realizowane są w ramach rehabilitacji?

Istnieje wiele różnych rodzajów zajęć, które mogą być stosowane w rehabilitacji. Często jest to połączenie różnych rodzajów aktywności, które zapewni najlepsze rezultaty.

Działania mogą obejmować:

Fizykoterapia

Ten rodzaj terapii pomaga poprawić siłę i zakres ruchu w kontuzjowanym obszarze. Może również pomóc w zwalczaniu bólu i technikach relaksacyjnych.

Trening siłowy 

Ten rodzaj ćwiczeń pomaga budować masę mięśniową i wytrzymałość, ułatwiając wykonywanie codziennych czynności.

Rozciąganie

Ćwiczenia elastyczności mogą pomóc zwiększyć zakres ruchu w sztywnych obszarach lub zmniejszyć obrzęk po urazach.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe

Ten rodzaj ćwiczeń wykorzystuje serce i płuca do zwiększenia przepływu tlenu do tkanek i mięśni organizmu, poprawiając ogólny stan zdrowia i poziom sprawności.

Terapia zajęciowa

Ten rodzaj terapii pomaga ludziom nauczyć się, jak wykonywać codzienne zadania z mniejszym wysiłkiem lub obciążeniem, jak również poprawić umiejętności równowagi i koordynacji.

Terapia mowy

Pomaga pacjentom poprawić zdolność wyraźnego mówienia poprzez wzmocnienie mięśni używanych do produkcji mowy lub poprawę koordynacji pomiędzy mięśniami zaangażowanymi w mówienie (artykulacja). Terapeuci mowy mogą również pomóc pacjentom w dostosowaniu jakości ich głosu (trening głosu), aby brzmiały bardziej naturalnie podczas mówienia.

Te i inne czynności może nam zaoferować niejeden ośrodek, w którym realizowana jest rehabilitacja Warszawa pod tym względem ma do dyspozycji wiele punktów godnych polecenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać dietę do stylu życia?
Jak dobrać dietę do stylu życia?
Odpowiednio dobrana dieta pozwoli nam zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, a także wprowadzić zdrowsze nawyki czy nawet poprawić wyniki badania krwi. […]
Rodzaje kakao i jak jest ono pozyskiwane
Rodzaje kakao i jak jest ono pozyskiwane
Kakao to napój, zyskujący coraz większą popularność. Sprzyjają temu przede wszystkim jego wysokie walory smakowe i zdrowotne. Niewiele osób wie […]
Czym kierować się przy wyborze soczewek kontaktowych?
Czym kierować się przy wyborze soczewek kontaktowych?
Istnieje kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze soczewek kontaktowych. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę: Recepta […]
Ostatnie wpisy