Czy język włoski jest wart nauki?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy język włoski jest wart nauki?

Język włoski jest jednym z najpiękniejszych języków na świecie. Ma bogatą historię i korzenie w łacinie, co oznacza, że istnieje już od dłuższego czasu.

Jeśli jesteś zainteresowany nauką włoskiego, nie jesteś sam. Na świecie jest ponad 60 milionów ludzi, którzy mówią po włosku, co czyni go siódmym najczęściej używanym językiem na świecie.

Łatwy w nauce

Włoski jest również uważany za jeden z najłatwiejszych języków do nauki dla osób posługujących się językiem angielskim. Dzieje się tak dlatego, że zarówno angielski jak i włoski są podobne pod wieloma względami: mają wspólny łaciński korzeń, co sprawia, że mają podobną strukturę; mają też wiele słów, które brzmią podobnie, ale oznaczają różne rzeczy (np. „ciao” oznacza „cześć”, podczas gdy „si” oznacza „tak”).

Istnieje kilka powodów, dla których powinieneś nauczyć się języka włoskiego:

Aby awansować zawodowo

Wydaje się, że każdego roku jest więcej miejsc pracy dostępnych międzynarodowo niż kiedykolwiek wcześniej; jednak nie oznacza to, że musisz przenieść się za granicę, aby znaleźć pracę. Jeśli międzynarodowa firma chce zatrudnić kogoś, kto może płynnie mówić w wielu językach, to posiadanie języka włoskiego w swoim CV zdecydowanie pomoże Ci w szansach na szybkie zatrudnienie lub awans.

Aby podróżować

Jeśli chcesz podróżować, to nauka włoskiego od podstaw jest zdecydowanie warta uwagi. Włochy to piękny kraj, a w całej Europie jest wiele innych krajów, które również są bogate w historię, kulturę i sztukę. Jeśli chcesz je odwiedzić, będziesz musiał mówić w lokalnym języku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Postaw na nieco ekstrawagancji w ubiorze
Postaw na nieco ekstrawagancji w ubiorze
Kto powiedział, że nasze obuwie musi być nudne i monotonne? Może czas przełamać schematy i po prostu działać? Przecież Twoje […]
Sport to Twoja pasja? Zostań trenerem
Sport to Twoja pasja? Zostań trenerem
Kochasz ćwiczenia, a poznawanie nowych technik treningowych sprawia Ci prawdziwą przyjemność? Być może to najwyższa pora, by pomyśleć o zmianie […]
Deski kompozytowe na taras – co warto o nich wiedzieć?
Deski kompozytowe na taras – co warto o nich wiedzieć?
Kompozytowe deski tarasowe są wykonane z mieszanki przetworzonego plastiku, włókien drzewnych i żywicy. Są one trwałe i łatwe w utrzymaniu, […]
Ostatnie wpisy