Medycyna

Hospicja – działanie i formy pomocy

Hospicja są niesamowitymi instytucjami. Choć wielu z nas nie ma z nimi do czynienia na co dzień, to często w jakimś momencie naszego życia znajduje się tam ktoś, kto jest nam bliski. Wtedy dopiero uświadamiamy sobie, jak ciężka jest praca w takim miejscu i zaczynamy doceniać osoby, które pracują w ten sposób na co dzień. W części osób budzi się wtedy także chęć pomocy tym instytucjom.

Wykwalifikowanie personelu

Choć w hospicjach często leżą osoby, którym nie jesteśmy w stanie już pomóc, to jednak personel, który pracuje w takim miejscu musi być bardzo dobrze wykwalifikowany. Wszyscy pracownicy muszą umieć radzić sobie z psychologicznymi aspektami pracy tam, ale jednocześnie muszą umieć maksymalnie ulżyć w cierpieniu znajdującym się pod ich opieką pacjentom. Dlatego też większość pracujących tam osób bierze udział w szkoleniach takich jak kursy dla lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, czy fizjoterapeutów. Co więcej, często robią to w swoim czasie wolnym.

Pomoc dla hospicjum

Kiedy uświadomimy sobie, jak wiele poświęcają osoby, które pracują w hospicjum, często w nas samych także budzi się chęć pomocy. Jednak z oczywistych powodów większość z nas nie może sobie pozwolić na bezpośrednią pomoc przy pacjentach. W takim przypadku bardzo dobrym pomysłem może być pomoc rzeczowa. Ciekawą inicjatywą są organizowane coraz częściej przez młode pary kwesty zamiast kwiatów ślubnych. Dzięki temu są oni w stanie zebrać znaczne środki i przekazać je hospicjum, które z pewnością zrobią z nich dobry użytek.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − czternaście =