Jak poradzić sobie z długami?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak poradzić sobie z długami?

Pierwszym krokiem jest określenie swoich długów i nadanie im priorytetu. Ty lub doradca kredytowy (jeśli korzystasz z profesjonalnej pomocy np. na stronie https://wyzerujdlugi.pl/) powinniście stworzyć listę swoich długów, a następnie uszeregować je w kolejności ważności. Najważniejszy dług to taki, który będzie miał najgorszy wpływ na Twoje przyszłe finanse.

Spłać karty kredytowe 

Jeśli masz kartę kredytową z wysokim oprocentowaniem, spłać ją najpierw. Możesz mieć pokusę, aby użyć swoich oszczędności lub funduszy emerytalnych do spłacenia wysoko oprocentowanego długu, ale to zazwyczaj nie jest dobry pomysł. Nie chcesz przecież ryzykować całkowitej utraty tych kont.

Dokonaj dodatkowych płatności na pożyczki o niższym oprocentowaniu 

Po spłaceniu zadłużenia na kartach kredytowych, rozważ dokonanie dodatkowych płatności na inne kredyty o niższym oprocentowaniu, takie jak kredyty studenckie lub samochodowe. Pozwoli to na skrócenie czasu potrzebnego na spłatę tych długów i pomoże zaoszczędzić pieniądze na odsetkach w czasie.

Ogranicz zbędne wydatki

Zmniejsz miesięczne wydatki poprzez wyeliminowanie zbędnych wydatków i znalezienie tańszych alternatyw dla przedmiotów, które służą podobnym celom (np. kupowanie marek generycznych zamiast marek firmowych). Ogranicz dodatki, takie jak telewizja kablowa czy członkostwo w siłowni, jeśli nie są one niezbędne dla Twojego zdrowia i szczęścia – i upewnij się, że wszyscy domownicy zgadzają się z tym planem przed jego wdrożeniem!

Wyeliminuj frywolne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, takie jak zbyt częste jedzenie na mieście lub chodzenie na zakupy, kiedy nie potrzebujesz niczego nowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w drukarkę 3D?
Dlaczego warto zainwestować w drukarkę 3D?
Technologia drukowania w 3D gości już jakiś czas na naszym rynku. Dla wielu osób sprzęt o takich możliwościach może się […]
Czy można być na bieżąco z ofertami sklepów?
Czy można być na bieżąco z ofertami sklepów?
Sklepy każdego dnia oferują ogromną ilość rzeczy w promocyjnych cenach. Warto codziennie przeglądać aktualne gazetki reklamowe, ponieważ możemy w ten […]
Obraz czy fototapeta – czym udekorować ściany salonu?
Obraz czy fototapeta – czym udekorować ściany salonu?
Salon to wizytówka domu. Biorąc pod uwagę jego reprezentatywną rolę, warto zatroszczyć się o przemyślaną i dopracowaną aranżację. Na ścianach […]
Ostatnie wpisy