Sposób życia i styl

Lifting rzęs – wszystko co musimy wiedzieć

Piękne spojrzenia spod długich i zadbanych rzęs jest marzeniem większości kobiet. Zabiegi, doklejanie czy też zagęszczanie metodą 1 do 1 jest bardzo popularne. Jednak mało kobiet pamięta o zabiegu liftingu, który daje podobne efekty i jest bardzo mało inwazyjny.

Czym jest lifting rzęs?

Zabieg liftingu rzęs jest przeznaczony dla kobiet, które mają rzęsy proste, lecz mocne i długie. Należy zwrócić uwagę, że zabieg liftingu jest innym rodzajem zabiegów niż zagęszczanie rzęs metodą 1 do 1. Dzięki zabiegowi uzyskuje się efekty naturalnego uniesienia przy samej nasadzie oraz podkręcenia. Dodatkowo po liftingu rzęsy są ciemniejsze, dając naturalne upiększenie. Efekty utrzymują się nawet do 8 tygodni. Rzęsy po zabiegu są także odżywione, co pozwala zaoszczędzić czas i schować nie tylko zalotkę, ale również kosmetyki do wzmacniania rzęs głęboko do szafki.

Na czym polega zabieg?

Kosmetyczka przygotowująca się do zabiegu liftingu musi być po odpowiednim kursie liftingu rzęs. Dopiero po jego odbyciu ma możliwość wykonywania zabiegu. Udająca się osoba na taką formę upiększania powinna pamiętać, że jest to zabieg kosmetyczny, ale w obszarze oczu, dlatego najlepiej jest wybierać rekomendowane salony. Przystępując do zabiegu, kosmetyczka smaruje rzęsy specjalnym płynem, który umożliwia modelowanie rzęs. Substancja zmienia położenie związków cysteinowych, odpowiadających za ułożenie i wygląd. Dodatkowo sprawia, że rzęsy są odżywione. Następnie w etapie podkręcenia rzęsy nawija się na specjalne wałeczki, w których należy wytrzymać z zamkniętymi oczami około 20 minut. Na końcu na rzęsy nakładany jest utrwalacz, utrzymujący efekty, odżywka oraz opcjonalnie specjalny tusz zapewniający przyciemnienie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przede wszystkim z tej formy zabiegu nie mogą korzystać osoby, które:

  • cierpią na choroby, alergie oczu,
  • mają zapalenie spojówek,
  • posiadają bardzo wrażliwą skórę wokół oczu,
  • cierpią na jaskrę lub zaćmę.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 18 =