Jak wybierać kobiece i męskie perfumy?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybierać kobiece i męskie perfumy?

Dla niektórych wybór perfum to prosta sprawa. Wchodzą oni do perfumerii i bardzo szybko odnajdują, to czego pragną. Jednak nie wszyscy tak łatwo sobie z tym radzą. Niektórzy z nas potrzebują czasu i namysłu, inni testują wiele zapachów, aby odnaleźć ten idealny a jeszcze inna osoba zda się na doradztwo kogoś doświadczonego. Jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie?

Ogólne zasady podczas poszukiwań

Jeśli wybieramy się do perfumerii, aby kupić odpowiedni zapach dla siebie, to warto kierować się kilkoma zasadami, które będą pomocne w tym procesie. Na początek należy wziąć pod uwagę to, iż perfumy inaczej pachną na rzeczach (np. na pasku do testowania) a inaczej na naszym ciele. Często też bywa tak, że dany zapach leży na kimś idealnie, a na nas prezentuje się całkiem inaczej. Jest to całkowicie normalne. Dlatego też, jeśli szukamy czegoś dla siebie, sprawdźmy to na naszym ciele.

Kolejną istotną sprawą jest to, iż uznaje się, że możemy na raz rozróżnić około 4 zapachów. Jeśli idziemy do sklepu z kompozycjami zapachowymi, to nie wąchajmy więcej niż 4 perfum, gdyż zaczną się one nam mieszać i zlewać w całość. Wystarczy wejść raz i przetestować 4 zapachy, a następnego dnia czy przy nadarzającej się okazji możemy sprawdzić kolejne kompozycje. W niektórych perfumeriach są dostępne ziarenka kawy do powąchania które neutralizują te zapachowe pomieszanie – można skorzystać też z tego sposobu.

Dobry sposób na testowanie

Idealnym wyjściem jest wejście do sklepu z perfumami i wybranie 4 zapachów. Następnie spryskanie nimi paseczków testowych, odczekanie aż alkohol się ulotni i sprawdzenie które zapachy się nam podobają. Wybieramy 2 zwycięzców i nimi spryskujemy sobie delikatnie dwa różne nadgarstki. Dzięki temu zobaczymy, jak z biegiem czasu prezentują się one na naszej skórze. W taki sposób będziemy mogli wybrać idealny zapach dla nas.

Kobiety

Istnieje przekonanie, iż płeć piękna ma bardziej wyczulony zmysł węchu i może dlatego łatwiej idzie jej wybieranie zapachu. Jest tutaj wiele metod, które mogą nam pomóc wybrać odpowiedni produkt dla siebie. Jeśli nie czujemy się na siłach, to możemy sięgnąć po klasyki, które są zawsze warte uwagi np. Armani Mania dostępne na https://neness.pl/armani-mania.

Mężczyźni

Panowie jednak zwykle mają duże problemy z wyborem czegoś odpowiedniego dla siebie. Bywa, że ich wszystkie perfumy to podarunki od kobiet czy innych bliskich im osób. Niektórzy unikają perfumerii, bo nie wiedzą, jak wybrać coś dla siebie. Jednak można sobie z tym łatwo poradzić. Jest wiele klasycznych kompozycji, które są zawsze warte uwagi, a kupienie ich będzie zwykle dobrym pomysłem. Mowa tutaj o: Giorgio Armani Acqua di Gio czy Paco Rabanne 1 Million.

Zawsze też można skorzystać z pomocy konsultantów w sklepie lub zabrać ze sobą na zakupy jakieś osoby, które mają doświadczenie w wybieraniu perfum. Przydatna będzie obecność partnera, przyjaciela czy przyjaciółki. Przed zakupami możemy także sprawdzić zapachy polecane przez ludzi w sieci. Jest wiele ciekawych zestawień, które biorą pod uwagę nasz tryb życia czy cechy charakteru i dobierają do nich odpowiednie kompozycje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega RODO?
Na czym polega RODO?
RODO to skrót określający Rozporządzanie o Ochronie Danych Osobowych, które weszło w życie 25 maja 2018 roku. Jako że jest […]
Pomysły na prezent dla górskiego miłośnika
Pomysły na prezent dla górskiego miłośnika
Miłośnicy gór to osoby, które bardzo często są całkowicie oddane swojej pasji. Każdą wolną chwilę spędzają na szlakach, zdobywając kolejne […]
Luksusowe zegarki dla mężczyzn – modele w atrakcyjnych cenach
Luksusowe zegarki dla mężczyzn – modele w atrakcyjnych cenach
Każdy nowoczesny mężczyzna bardzo skrupulatnie dobiera wszystkie elementy do codziennych stylizacji. Jest to szczególnie ważne, kiedy brany jest pod uwagę […]
Ostatnie wpisy