Medycyna

Dlaczego autoklawy powinny znaleźć się w każdym gabinecie stomatologicznym?

Autoklawy stomatologiczne są istotnym elementem wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego. Służą do sterylizacji instrumentów i przyborów, które są używane przez dentystów i higienistów do pracy nad pacjentami.

Na jakiej zasadzie działają autoklawy?

Przede wszystkim autoklaw stomatologiczny – e-meditrans.pl to urządzenie, które wykorzystuje parę wodną pod wysokim ciśnieniem do sterylizacji instrumentów stomatologicznych i innych narzędzi. Urządzenie jest tak uszczelnione, że podczas cyklu sterylizacji wzrasta w nim ciśnienie powietrza, co powoduje, że temperatura wewnątrz osiąga nawet 121°C. W takich temperaturach nawet większość wirusów i bakterii nie może przetrwać. Autoklaw posiada również wewnętrzne światło, dzięki czemu można zobaczyć wnętrze urządzenia podczas pracy.

Do czego potrzebne są autoklawy stomatologiczne?

Autoklawy stomatologiczne pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji w całym gabinecie, zabijając szkodliwe bakterie na narzędziach przed ich użyciem. Chronią one również pracowników przed zakażeniami podczas zabiegów chirurgicznych, gdy mają oni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi.

Autoklawy dentystyczne są używane także w wielu innych placówkach medycznych, w tym w szpitalach i laboratoriach. Można je również znaleźć w niektórych zakładach przemysłowych.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dziewięć =