Dom i wnętrze

Żyrandol – w jakich pomieszczeniach szczególnie będzie się dobrze prezentować

Żyrandole kojarzą się najczęściej z salonami, ale ich zastosowań jest znacznie więcej. Można na nie postawić również w sypialni albo przedpokoju. Trzeba jednak umiejętnie je dobrać, bo nie zawsze sprawdzają się ich najbardziej eleganckie wersje. Jakie żyrandole pasują w różnych pomieszczeniach domu? 

Żyrandol w salonie 

Dzięki żyrandolowi w salonie można dodać do pomieszczenia klasy i splendoru. Dobrze sprawdzają się tutaj wersje szklane, które dobrze prezentują się przy jasnych wnętrzach. Żyrandole często stosuje się przy wnętrzach typu glamour, gdzie liczy się przepych i elegancja. Nie sprawdzają się z kolei przy bardziej nowoczesnych wnętrzach. Warto wtedy zastosować żyrandole drewniane, które idealnie zapełnią pusty sufit. Są przy okazji znacznie wytrzymalsze niż szklane dzięki mocnemu materiałowi. 

Żyrandole w sypialni i przedpokoju 

Żyrandole mogą być świetnym uzupełnieniem sypialni, gdzie można je zawiesić nad łóżkiem. Zapewniają sporą ilość światła, co świetnie dopełni nocne lampki na biurkach w razie nieprzewidzianych sytuacji. Nowoczesne żyrandole drewniane sprawdzają się również w pokoju dziecka. Dobre oświetlenie przydaje się również w przedpokoju, gdzie żyrandol można dopasować do drzwi wejściowych. Dzięki niemu zrobi się dobre wrażenie na gościach już w momencie wejścia do domu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =