Dom i wnętrze

Jak urządzić małą sypialnię dla nastolatka na poddaszu?

Pokój na poddaszu to marzenie niejednego nastolatka. Jeśli odpowiednio zaaranżujemy dostępną przestrzeń, możemy z powodzeniem stworzyć funkcjonalne pomieszczenie dla dorastającej pociechy. Jak w pełni wykorzystać potencjał niewielkiego poddasza?

Meble na małym poddaszu

Wybierając funkcjonalne i młodzieżowe meble, zyskujemy nieco więcej swobody niż w przypadku zakupu wyposażenia do eleganckiego salonu czy praktycznej kuchni. Gdy przestrzeń, którą urządzamy, faktycznie jest niewielka, warto zdecydować się na smart rozwiązania. Z pomocą mogą nam przyjść meble piętrowe – np. te, w których łóżko ulokowane zostało nad biurkiem lub szafą. Takie rozwiązania znajdziemy np. na https://meblem4.pl/systemy-mebli-mlodziezowych,c539.html. W pokoju młodzieżowym z powodzeniem możemy łączyć rozmaite wzory i kolory, a na rynku znajdziemy komplety mebli, które doskonale wpiszą się we wnętrze przewidziane zarówno dla syna, jak i córki.

Wielofunkcyjne strefy

Pokój nastolatka pełni często wiele funkcji – jest miejscem, w  którym pociecha odpoczywa, uczy się, realizuje swoje pasje, spotyka ze znajomymi. Dlatego, nawet jeśli dysponujemy niewielkim poddaszem, warto postarać się wydzielić w pomieszczeniu strefy – przynajmniej dwie, z których jedna będzie przeznaczona na odpoczynek, a druga na naukę. Wybierając łózko możemy zdecydować się na praktyczny narożnik z funkcją spania – ciekawe pomysły zaprezentowano na https://meblem4.pl/narozniki-tapicrowane-rozkladane-z-funkcja-spania-kanapy-narozne-tapicerowane,c31.html. Tego typu kanapy narożne z powodzeniem staną się wygodnym miejscem na przyjmowanie gości lub odpoczynek w ciągu dnia, a wieczorem zmienią się w wygodne miejsce do snu.

Poddasze w stylu smart

Niewielka przestrzeń poddasza, które chcemy urządzić w młodzieżowym stylu to wyzwanie dla kreatywności rodziców. Warto poszukać w sieci inspiracji, które pomogą nam zaaranżować funkcjonalne wnętrze bez straty jego unikalnego charakteru. Pod łóżkiem lub na szafach możemy znaleźć dodatkowe miejsca do przechowywania. Z pomocą w podziale przestrzeni mogą przyjść nam minimalistyczne parawany lub przepierzenia. Gra światłem również może okazać się pomocna w wydzieleniu funkcjonalnych stref w niedużym wnętrzu.

Urządzając pokój dla nastolatka, nie zapomnijmy włączyć pociechy w proces aranżacji – to w końcu przestrzeń, w której nastolatek spędzać będzie większość czasu po zajęciach w szkole. Pozwólmy mu więc mieć swój udział w wyborze mebli, dodatków, kolorów czy dekoracji. Dzięki temu wymarzony pokój na poddaszu stanie się miejscem, w którym będzie czuć się komfortowo.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + dwadzieścia =