Dom i wnętrze

Jak za za pomocą detali zmienić wnętrze pokoju?

Potrzebujesz zmiany w swoich wnętrzach, a nie chcesz przeprowadzać gruntownego remontu? Chcesz odświeżyć pomieszczenia, nadać im nowy ton bez wydawania fortuny? Ten wpis jest dla Ciebie! Dowiesz się, jak za pomocą kilku prostych trików odmienić swoje wnętrze domu lub mieszkania.

Małe pieniądze – duża zmiana

Nie tylko fotele czy kanapa nadają styl salonowi; nierzadko znacznie więcej robią same dodatki. Czasami wystarczy zaledwie zmiana poduszek na komplecie wypoczynkowym bądź firanek, a nasz salon zyska nowe oblicze. Latem dobrze jest wybrać zimne, satynowe poduszki i lekkie firanki, które wizualnie ochłodzą pomieszczenie. Zimą zaś zdecydowanie lepiej sprawdzą się ciepłe, włochate poduszki, koc i grube zasłony, które wprowadzą nas w zimowy nastrój. Chcąc wprowadzić nieco większą zmianę niewielkim kosztem, możemy zdecydować się na przemalowanie mebli, dobierając do nich nowe uchwyty meblowe. Takie działania możemy spokojnie przeprowadzić samodzielnie. Najpierw należy zmatowić meble papierem ściernym, a następnie przemalować używając odpowiedniej farby.

Podobne triki możemy zastosować w łazience. Wystarczy zmiana akcesoriów, takich jak nowe pojemniki na szczoteczki i mydło, albo dodanie koszyków wiklinowych lub eleganckich pudełek na kosmetyki, by to pomieszczenie nabrało nowego wyrazu. W kuchni natychmiastową zmianę uzyskamy, wymieniając uchwyty w meblach. Dla przykładu, skandynawskie uchwyty świetnie komponują się z nowymi, ażurowymi doniczkami na kwiaty i słomkowymi podkładkami pod talerze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − 1 =