Sposób życia i styl

Jak dopasować okulary do wąskiej twarzy?

W dzisiejszych czasach wada wzroku nie jest już problemem, wystarczy założyć soczewki kontaktowe lub okulary, żeby widzieć doskonale. W przypadku tych drugich ważna jest nie tylko moc, ale też kształt oprawek, które powinny pasować do kształtu twarzy. W jaki sposób dobrać okulary korekcyjne klasyczne do drobnej buzi?

Kształt oprawek ma znaczenie

W przypadku kobiet często cechą pożądaną jest twarz o delikatnych, proporcjonalnych rysach, które przeważnie są bardziej kobiece niż szeroka żuchwa czy okrągły kształt buzi. Jednak to właśnie wąska twarz sprawia najwięcej problemów osobom, które dopasowują okulary, łatwo ją bowiem przytłoczyć byt masywnymi oprawkami. Dlatego osoby, mające drobną buzię nie powinny ślepo podążać za modą i wybrać model możliwie niewielki, który zmieści się pomiędzy łukiem brwiowym a szczytem kości policzkowych.

Wybierając spośród oprawek w niewielkim rozmiarze, warto też zwrócić uwagę na rodzaj rysów twarzy. W przypadku tych bardziej subtelnych można sięgnąć po bardziej wyraziste modele, np. pilotki. Z kolei właściciele ostrych rysów powinni sięgnąć raczej po produkty mniej rzucające się w oczy np. owalne okulary przeciwsłoneczne czy korekcyjne.

Nie bez znaczenia będzie tutaj także kolor oprawek, który powinien współgrać z karnacją oraz barwą włosów. Osoby obdarzone jaśniejszą karnacją powinny wybierać barwy granatowe, błękitne, fioletowe oraz szmaragdowe. Z kolei w przypadku ciepłej, oliwkowej cery doskonale sprawdzą się oprawki w odcieniach beżu, bieli, złota oraz miedzi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =