Sposób życia i styl

Jaką dietę powinny stosować nasze czworonogi?

Sposób żywienia psa zależy wyłącznie od jego opiekuna. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób to robić prawidłowo, by nasz pupil jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem i kondycją. Wbrew pozorom, właściwe żywienie czworonogów nie jest łatwą sprawą, choć można się go nauczyć. Przyjrzyjmy się, jaką dietę powinniśmy stosować naszym czworonogom.

Zdrowe i zbilansowane posiłki

Aby jedzenie w pełni spełniało swoją funkcję, musi być odpowiednio zbilansowane, czyli musi zawierać niezbędne składniki: węglowodany, białko, mikro- i makroelementy oraz witaminy. Składniki te można znaleźć w karmie suchej, mokrej albo w przygotowanym przez siebie posiłku. Najbardziej popularne są gotowe karmy, które są wygodne w użytkowaniu.

Prawidłowy sposób żywienia m znaczący wpływ na pracę układu trawiennego naszego czworonożnego przyjaciela. Co ważne, nie ma określonego sposobu karmienia dla wszystkich psów – każdy jest inny, tak więc dieta powinna być dostosowana do jego wielkości, wagi, wieku stanu zdrowia oraz poziomu aktywności fizycznej. Dla przykładu karma dla psów Farmina ND Pumpkin Grain Free uwzględnia różnego rodzaju potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.

Przez pierwsze tygodnie życia, szczenię żywi się wyłącznie mlekiem matki. Powoli przyzwyczaja się do stałej konsystencji, dlatego odpowiednie będą karmy dla szczeniąt. Kolejną karmą jest przeznaczona dla psa juniora, a po 6 miesiącu- karma dla psa dorosłego, którą można znaleźć na witrynie https://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Karmy-dla-psow-1550.html, choć to też powinno być dostosowane do wymienionych wyżej czynników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + jeden =