Medycyna

Ortopeda – czym się zajmuję i co leczy?

Ortopedia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem schorzeń narządu ruchu. Każdy z nas zna kogoś kto korzystał z usług lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie. Kiedy powinniśmy zgłosić się do ortopedy i czym konkretnie się zajmuje?

Ortopedia – co to znaczy?

Ortopedia jest dziedziną medycyny, którą zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządów ruchu takich jak kości, mięśnie stawy lub więzadła. Ortopeda to specjalista w kwestii ludzkiego szkieletu, układu mięśniowego i więzadłowo-stawowego. W przypadku schorzeń tych układów bardzo ważna jest diagnostyka ortopedyczna Poznań, Gdańsk i inne większe miasta nie narzekają na brak tego typu fachowców. Takich lekarzy możemy również jednak spotkać w mniejszych miejscowościach, gdyż jest to bardzo ważna dziedzina medycyny. Specjaliści zajmujący się ortopedią pomagają leczyć wady postawy u dzieci. Określa się ich również mianem traumatologów, gdyż zajmują się diagnostyką oraz leczeniem wszelakich urazów układy ruchu takich jak złamania, zwichnięcia czy skręcenia.

Kiedy należy się wybrać do ortopedy?

Ortopeda zajmuje się pacjentami, którzy doznali urazów dotykających układ ruchu. Przeważnie są to wspomniane złamania, skręcenia lub zwichnięcia np. kostki. Z usług tego specjalisty można również skorzystać w przypadku bólów kręgosłupa, stawów, ścięgien lub mięśni. Osoby odczuwające bóle problemy z ruchomością w stawach lub kończyn, a także cierpiące na obrzęki oraz bóle startowe lub rozruchowe również powinny skonsultować się z ortopedą.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 14 =