Sposób życia i styl

Jakie zabawki mają dobry wpływ na rozwój dziecka?

Wybór zabawek dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Z jednej strony chcemy bowiem dostarczyć najmłodszym dużo radości, z drugiej musimy pamiętać o ich bezpieczeństwie. Odpowiednio dobrane zabawki stymulują rozwój naszych pociech – ćwiczą małą motorykę, wspomagają zapamiętywanie i umiejętność kojarzenia. Warto więc zastanowić się nad ich wyborem, by przyniosły dziecku nie tylko radość, ale też walory edukacyjne.

Bawią i edukują – dobre zabawki stymulujące

Wybór zabawki musimy uzależnić od dwóch wytycznych: umiejętności, jaką chcemy rozwijać w dziecku oraz wieku naszej pociechy. W sklepie dla dzieci zwróćmy uwagę na wielofunkcyjność wybieranych sprzętów – dobrze jest wybierać zabawki stymulujące jednocześnie umiejętności sensoryczne, logiczne i kreatywne; zajmą one uwagę dziecka na dłuższy czas, a przy okazji wpłyną na różne obszary rozwoju.

Warto sięgać po sprzęty wykonane z naturalnych materiałów, które są nie tylko bezpieczniejsze, ekologiczne, ale także, dzięki wielości tekstur, odpowiadają za stymulację sensoryczną. Wybierajmy zabawki, które budzą w najmłodszych potrzebę aktywności – znacznie korzystniej na rozwój dziecka wpłynie wykonywanie zadań, niż wyłącznie obserwacja.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =