Sposób życia i styl

Dlaczego nawilżenie twarzy jest ważne?

Skóra twarzy wymaga pielęgnacji w każdym wieku. Najbardziej podstawowym elementem pielęgnacji jest jej nawilżenie. Dlaczego stosowanie kosmetyków nawilżających jest ważne dla utrzymania dobrej kondycji cery? Jak zapewnić odpowiednią jego dawkę swojej skórze?

Od zewnątrz i od środka

Mimo, że najbardziej widoczne efekty przynosi nałożenie kremu czy maseczki, nie można zapomnieć o tym, że skóra czerpie także z wewnątrz. Dlatego picie dużej ilości wody na pewno na dłuższą metę pozytywnie odbije się na poziomie nawilżenia cery. Można pić wodę z cytryną lub imbirem albo dodać trochę soku z pomarańczy czy z innych cytrusów. Jeśli chodzi o pielęgnację od zewnątrz, bardzo ważny jest produkt do mycia rano oraz do zmywania makijażu.

Zbyt agresywne środki będą wysuszać skórę, przez co jej zapotrzebowanie na składniki nawilżające na pewno wzrośnie. Dzięki zapewnieniu dawki nawilżenia, skóra jest miękka i jędrna. Dobrze nawilżona skóra później przejawia oznaki starzenia i jest generalnie bardziej zbita oraz ma lepszą strukturę. Dodatkowo nawilżenie pomaga także przeciwdziałać powstawaniu tzw. suchych skórek, przez co makijaż jest znacznie trwalszy oraz prezentuje się lepiej.

Pielęgnacja

Chcąc dbać o skórę, należy używać dobrych produktów, jednak ich działanie oraz wchłanianie jest uzależnione od tego jak dobrze złuszczony jest naskórek. Lepsze wchłanianie zapewniają peelingi enzymatyczne, które delikatnie pozbywają się zrogowaciałego naskórka. Dobre kosmetyki Tiande utrzymają skórę nawilżoną przez długi czas.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − pięć =