Sposób życia i styl

Jak dobrać perukę “do sytuacji”

Osoba, która z jakiejś przyczyny chce lub zmuszona jest zainwestować w perukę, może się zaskoczyć ilością ofert dostępnych na rynku, a przede wszystkim tym, że większość producentów oferuje kilka rodzajów sztucznych włosów. Na jaką perukę powinniśmy się zdecydować, by najlepiej pasowała do naszych potrzeb i żeby wyglądała tak, jak naturalne włosy? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Rodzaje peruk i ich zastosowanie

W ofercie większości sklepów trafimy na cztery główne rodzaje: peruki syntetyczne, systemowe, okazjonalne i naturalne. Każda prezentuje się nieco inaczej i w innych sytuacjach się ją stosuje. Dla przykładu model syntetyczny jest przeznaczony dla osób cierpiących na tymczasową utratę włosów, np po chemioterapii. Jest bardzo wygodny, gdyż taka peruka zazwyczaj ma określoną fryzurę na stałe, przez co nie musimy się martwić o układanie włosów.

Jeśli natomiast utrata włosów jest trwała albo zależy nam na jak najbardziej naturalnym wyglądzie z możliwością jego modelowania, warto postawić na perukę naturalną. Naturalne i solidnie wykonane włosy w produktach HairLux zapewniają gwarancję dobrego wyglądu i pewności, że peruka posłuży nam przez długi czas. W przypadku peruk naturalnych to bardzo ważne, gdyż gorsze modele mogą być zrobione z budżetowych materiałów.

Przechodząc do systemowych, są to peruki robione na zamówienie. Klient sam wybiera, rodzaj włosów, ich ilość, a także wielkość i kształt peruki, przez co to najlepszy wybór dla ludzi, którzy cierpią na częściową lub plackowatą utratę włosów. Znowu w przypadku peruk okazjonalnych – nadają się na imprezy, jeśli chcemy na jeden, dwa dni zmienić fryzurę, ale raczej nie polecalibyśmy ich do dłuższego noszenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 4 =