Medycyna

Dlaczego butelki szklane są często wykorzystywane jako opakowania produktów farmaceutycznych?

Skąd popularność?

Butelki szklane są często wykorzystywane jako opakowania dla produktów farmaceutycznych. Szklane butelki są odporne na większość zarazków i bakterii, co oznacza, że mogą być stosowane do przechowywania i transportu leków wymagających specjalnych warunków, takich jak chłodzenie, mrożenie czy sterylizacja termiczna. Brak związków chemicznych w szkle oznacza również, że nie wchodzi ono w reakcje z zawartością pojemnika, więc nie ma niebezpieczeństwa skażenia chemicznego. Dzięki temu idealnie nadaje się do przechowywania leków, kosmetyków i innych środków higieny osobistej.

Koszt szklanych butelek może być wysoki, ale po zakupie można je wielokrotnie wykorzystywać i będą one trwały przez długi czas, jeśli odpowiednio się o nie dba. Ponadto szkło nadaje się do recyklingu i w razie potrzeby można je przekształcić w nowe szklane butelki lub inne produkty.

Z czego są wykonane?

Szklane butelki są produkowane z piasku, sody kalcynowanej (węglan sodu) i wapienia (węglan wapnia). Materiały te są podgrzewane w piecu do bardzo wysokiej temperatury, aż stopią się razem w jednolitą masę zwaną konsolidatem szklanym. Konsolidat jest następnie wdmuchiwany do formy, aby stworzyć kształt butelki. Po ostygnięciu jest on odcinany od formy za pomocą maszyny zwanej „ścinarką”.

Jeśli szukasz odpowiedniego opakowania do swojego produktu, to koniecznie odwiedź stronę: https://aba-poland.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =