Medycyna

Powiększenie biustu – kiedy warto się na to zdecydować?

Jeśli myślisz o powiększeniu piersi, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje powody, dla których chcesz to zrobić i wiedzieć, w co się pakujesz. Możesz rozważać powiększenie piersi, ponieważ:

  • Masz naturalnie małe piersi, które chciałabyś mieć większe;
  • Masz asymetryczne piersi, które mają różne rozmiary lub kształty;
  • Chcesz poprawić swoją samoocenę lub obraz ciała po ciąży i karmieniu piersią;
  • Jesteś zmęczona bólem pleców spowodowanym przez ramiączka biustonosza wbijające się w ramiona.

Ryzyko

Powiększanie piersi to poważna operacja, która wymaga czasu wolnego od pracy i czasu na regenerację w domu. Wiąże się z ryzykiem, takim jak krwawienie i zakażenie, a także ze skutkami ubocznymi, takimi jak opróżnienie implantu (co może wymagać dodatkowej operacji). A wynik często nie jest taki, jakiego oczekiwałaś – nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak dużą objętość nada Twoim piersiom implant, ani jak będą one wyglądać po wygojeniu.

Jeśli jednak jesteś pewna, że masz dobry powód i jesteś zdecydowana na tego typu zabieg, to powiększanie piersi może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem – pod warunkiem, że zostanie wykonane prawidłowo przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego, który przed wykonaniem zabiegu omówi z Tobą wszystkie zagrożenia.

Implanty

Implanty piersi są wykonane z silikonu lub soli (słonej wody). Silikon ma tendencję do dłuższej trwałości niż sól fizjologiczna; jednak implanty wypełnione solą fizjologiczną są tańsze niż silikonowe i mają tendencję do początkowego wyglądu bardziej naturalnego. FDA zaleca tylko implanty wypełnione solą fizjologiczną dla kobiet poniżej 22 roku życia, ponieważ nie zostały one jeszcze wystarczająco zbadane w tej grupie wiekowej, aby określić ich bezpieczeństwo i skuteczność. Jeśli interesuje Cię medycyna estetyczna, to strona https://academy.mei.pl/ jest dla Ciebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 2 =