Medycyna

W jakich obszarach naszego organizmu może pomóc neurolog?

Neurologia jest niezwykle ważną dziedziną lekarską, która zajmuje się schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego oraz układu obwodowego. Jest to zatem dział powiązany z psychiatrią. Jak z tego wynika, w naszych czasach ten kierunek medycyny bardzo się przydaje. Żyjemy przecież w ciągłym stresie i jesteśmy na co dzień zaganiani, bez możliwości złapania krótkiego oddechu. To wszystko ma wpływ na naszą psychikę i w dużym stopniu przyczynia się do niszczenia układu nerwowego.

W czym pomaga neurolog?

Czym konkretnie zajmuje się neurolog? Przede wszystkim bada podłoże chorób neurologicznych, następnie stawia diagnozę i zaleci odpowiednią metodę leczenia. Taki specjalista jak prezentowany na poniższej witrynie https://psychomedic.pl/neurolog-katowice/ zajmuje się takimi schorzeniami jak zwyrodnienie kręgosłupa, rwa kulszowa, padaczka, choroba Alzheimera, udar mózgu, bóle migrenowe, choroba Parkinsona, guz mózgu i wiele innych.

Badanie odruchów fizjologicznych

Neurolog przeprowadza też wywiad lekarski oraz wykonuje proste badania odruchów fizjologicznych. Ponadto ocenia proces prawidłowości mowy, czucia powierzchniowego oraz chodzenia. Na tej podstawie specjalista w tej dziedzinie może określić rodzaj zaburzenia, ale zazwyczaj zleca też inne badania.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =