Rehabilitacja – w jakich sytuacjach może pomóc?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja – w jakich sytuacjach może pomóc?

Rehabilitacja to proces pomagania komuś w powrocie do zdrowia po urazie lub chorobie. Może obejmować terapię fizyczną i inne zabiegi medyczne, ale może również obejmować wsparcie społeczne i emocjonalne, aby pomóc ludziom wrócić do normalnego życia i funkcjonować lepiej niż wcześniej.

Rehabilitacja może pomóc ludziom wrócić do zdrowia po wielu różnych rodzajach chorób lub urazów. Niektóre powszechne przykłady obejmują:

Udar 

Udary powodują uszkodzenie dopływu krwi do mózgu, co może skutkować paraliżem, utratą mowy, problemami z pamięcią i nie tylko. Rehabilitacja pomaga pacjentom po udarze odzyskać zdolność do chodzenia i mówienia poprzez przekwalifikowanie mięśni, nerwów i zmysłów.

Uszkodzenie rdzenia kręgowego 

Uszkodzenie rdzenia kręgowego występuje, gdy wypadek uszkadza ochronną powłokę wokół rdzenia kręgowego. Może to spowodować, że pacjenci są sparaliżowani od szyi w dół lub odczuwają drętwienie poniżej pasa. Rehabilitacja pomaga im odzyskać czucie, siłę i mobilność poprzez terapię fizyczną, terapię zajęciową lub sesje logopedyczne.

Uraz mózgu 

Urazy mózgu mogą być spowodowane przez wszystko, od upadku, przez wypadek samochodowy, po ranę postrzałową. Mogą one pozostawić ofiary nieprzytomne przez wiele dni lub niezdolne do prawidłowego poruszania niektórymi częściami ciała – czasami na stałe! Rehabilitacja pomaga pacjentom odzyskać procesy myślowe poprzez przekwalifikowanie ich mózgów tak, aby mogli ponownie jasno myśleć.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takich usług, to rehabilitacja Łomianki, jest miejscem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega biologiczne oczyszczanie ścieków?
Na czym polega biologiczne oczyszczanie ścieków?
Biologiczne oczyszczanie ścieków to proces oczyszczania ścieków poprzez wykorzystanie bakterii i innych mikroorganizmów, które naturalnie występują w organizmie człowieka. Biologiczne […]
Gdzie i jak przechowywać odzież sportową?
Gdzie i jak przechowywać odzież sportową?
Dbałość wydłuża dobrą jakość W dzisiejszych czas już od dawna na topie utrzymuje się szczególna dbałość o kondycję poprzez zapewnienie […]
Kiedy trzeba wymienić deskę rozdzielczą?
Kiedy trzeba wymienić deskę rozdzielczą?
Zastanawiałeś się czasami, jak można odświeżyć wygląd wnętrza samochodu, ale środki do pielęgnacji już nie pomagają? A może miałeś wypadek, […]
Ostatnie wpisy