Rehabilitacja – w jakich sytuacjach może pomóc?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja – w jakich sytuacjach może pomóc?

Rehabilitacja to proces pomagania komuś w powrocie do zdrowia po urazie lub chorobie. Może obejmować terapię fizyczną i inne zabiegi medyczne, ale może również obejmować wsparcie społeczne i emocjonalne, aby pomóc ludziom wrócić do normalnego życia i funkcjonować lepiej niż wcześniej.

Rehabilitacja może pomóc ludziom wrócić do zdrowia po wielu różnych rodzajach chorób lub urazów. Niektóre powszechne przykłady obejmują:

Udar 

Udary powodują uszkodzenie dopływu krwi do mózgu, co może skutkować paraliżem, utratą mowy, problemami z pamięcią i nie tylko. Rehabilitacja pomaga pacjentom po udarze odzyskać zdolność do chodzenia i mówienia poprzez przekwalifikowanie mięśni, nerwów i zmysłów.

Uszkodzenie rdzenia kręgowego 

Uszkodzenie rdzenia kręgowego występuje, gdy wypadek uszkadza ochronną powłokę wokół rdzenia kręgowego. Może to spowodować, że pacjenci są sparaliżowani od szyi w dół lub odczuwają drętwienie poniżej pasa. Rehabilitacja pomaga im odzyskać czucie, siłę i mobilność poprzez terapię fizyczną, terapię zajęciową lub sesje logopedyczne.

Uraz mózgu 

Urazy mózgu mogą być spowodowane przez wszystko, od upadku, przez wypadek samochodowy, po ranę postrzałową. Mogą one pozostawić ofiary nieprzytomne przez wiele dni lub niezdolne do prawidłowego poruszania niektórymi częściami ciała – czasami na stałe! Rehabilitacja pomaga pacjentom odzyskać procesy myślowe poprzez przekwalifikowanie ich mózgów tak, aby mogli ponownie jasno myśleć.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takich usług, to rehabilitacja Łomianki, jest miejscem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzacja – jak o nią dbać? 
Klimatyzacja – jak o nią dbać? 
Klimatyzacja jest koniecznością w lecie, ale może to być ból w szyi. Jeśli masz klimatyzator, który nie działa prawidłowo, lub […]
Ochrona eventów i imprez masowych – dlaczego jest tak ważna?
Ochrona eventów i imprez masowych – dlaczego jest tak ważna?
Ochrona imprez i wydarzeń masowych staje się tematem o rosnącym znaczeniu dla wielu krajów. Dlaczego, pytacie? Istnieje wiele powodów, dla […]
Trening, który przynosi oczekiwane efekty – z czyją pomocą może się to udać
Trening, który przynosi oczekiwane efekty – z czyją pomocą może się to udać
Sport jest jednym z wiodących czynników, które pozwalają zatrzymać młodość. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ aktywność fizyczna w znaczny […]
Ostatnie wpisy