W jaki sposób stomatolodzy uzupełniają ubytki w uzębieniu?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób stomatolodzy uzupełniają ubytki w uzębieniu?

Najczęstszym sposobem leczenia ubytku jest wypełnienie go materiałem wypełniającym. Może to zrobić dentysta podczas wizyty w gabinecie lub można to zrobić w domu, stosując wypełnienie tymczasowe.

Dentysta może również zalecić jedną z trzech opcji leczenia ubytku:

Wypełnienia

Wypełnienia są najczęstszym sposobem naprawy ubytków. Dentysta najpierw znieczula ząb środkiem znieczulającym, a następnie usuwa próchnicę z zęba za pomocą wiertła i nadaje jej kształt gładkiej powierzchni. Następnie dentysta wypełnia ubytek materiałem wypełniającym (takim jak amalgamat lub kompozyt), który pasuje do koloru zęba.

Licówki

Licówki to cienkie powłoki, które pasują na przednią część zębów, sprawiając, że wyglądają one na gładsze i bielsze. Są one wykonane z porcelany lub tworzywa sztucznego i przyklejane do powierzchni zęba. Na takie rozwiązanie warto się zdecydować, udając się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, takiego jak https://dentalpark.pl/licowki/.

Korony

Korona to nakładka, która pokrywa słaby lub uszkodzony ząb i wzmacnia go. Korony mogą być wykonane ze stopów złota, porcelany łączonej z metalem lub kompozytów plastikowo-żywicznych – każdy materiał ma swoje wady i zalety. Twój dentysta może zalecić wykonanie korony, jeśli masz jeden lub więcej złamanych zębów lub jeśli z innego powodu (np. z powodu niewspółosiowości szczęki) korzystasz z aparatu ortodontycznego lub leczenia ortodontycznego. Korona może być również potrzebna w przypadku znacznej próchnicy pod wypełnieniem, co z czasem może prowadzić do dalszych uszkodzeń.

Implanty

Implant to metalowy wkład w kształcie śruby, który mocuje się do kości szczęki i działa jak kotwica dla korony lub mostu. Implanty są stosowane częściej niż protezy, ponieważ pomagają zachować kształt twarzy. Mogą one również poprawić zdolność żucia poprzez zapewnienie wsparcia dla zębów zastępczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stawianie billboardu – warunki i pozwolenie
Stawianie billboardu – warunki i pozwolenie
Billboardy są bardzo często wykorzystywaną powierzchnią reklamową. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim to, że umieszczona na nich reklama w […]
Protezy zębowe – rodzaje i charakterystyka
Protezy zębowe – rodzaje i charakterystyka
Utrata zębów, nawet pojedynczych, wiąże się z dużym dyskomfortem oraz problemami z mówieniem, czy żuciem. Skuteczną pomocą w takich przypadkach […]
Jak wydłużyć żywotność klimatyzatora?
Jak wydłużyć żywotność klimatyzatora?
Klimatyzacja daje nam ochłodę i ulgę w upalne dni. Niestety zdarza się, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu i musimy zmagać się […]
Ostatnie wpisy